Mosquito NF.30 Matchbox 1/72

Galerie gotowych modeli lotniczych.

Mosquito NF.30 Matchbox 1/72

Postprzez Mac Eyka » Pią Wrz 08, 2006 7:33 pm

Po wielu nieprzespanych nocach, wylanych litrach potu i posklejanych wielokrotnie paluchach mogę zaprezentować wam swoje kolejne dzieło.
Mosquito NF.30 w ciekawym amerykańsko-brytyjskim malowaniu
Jako podstawę użyłem stareńkiego zestawy rodem z Machboxa wzbogaconego o foto trawionki z Parta i vacu osłonkę z Pavli

Na rozruszanie jedna fotka.

Image

Reszta tutaj.
http://www.modelarstwo.mdi.pl/Galerie/mossie/mos.html
Mam nadzieję że model spotka się z waszym ciepłym przyjęciem i wątek wzbogaci się o kilka recenzji.
Image
Awatar użytkownika
Mac Eyka

Miejscowość: Ouagadougou w Burkina Faso

Postprzez Timi » Pią Wrz 08, 2006 8:25 pm

To ja pierwszy
bardzo lubie oglądać prezentacje twoich modeli, bo zawsze napiszesz kilka słów o zestawie jak i o prawdziwym samolocie :D Widać że z każdym modelem jest u Ciebie lepiej, Mosquito to chyba najfajniejszy twój model, czysto sklejony, ładnie poszpachlowany i fajnie pomalowany. Moż eskusisz sie następnym razem na jakiś mały wash, okopcenia, obicia??

pozdrawiam
Bułki nie pikają!!
http://youtube.com/watch?v=-m3r6sQgbuY

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Włókniarz naszym życiem Drabik jego sercem Gdy serce bić przestanie życie jest nonsensem
Awatar użytkownika
Timi

Miejscowość: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Postprzez marioszcz » Pią Wrz 08, 2006 10:18 pm

Timi napisał(a): Moż eskusisz sie następnym razem na jakiś mały wash, okopcenia, obicia??

pozdrawiam

Tym bardziej Macieju, że wydając swoje opinie na temat innych modeli zawsze zwracasz na to uwagę ;o) Co do samego modelu to o wiele staranniej zrobiony niż poprzednio wystawione. Popracuj jeszcze nad kamuflażem bo plamy wyglądają jak malowane od taśmy. Niestety model nadal wygląda jak model.
Poszukuję szkiców, zdjęć czy planów wnętrza Heinkla He-46
Awatar użytkownika
marioszcz

Miejscowość: Szczecin

Postprzez bigmrowa » Pią Wrz 08, 2006 11:44 pm

A niby jak Maciejka ma to malować !!! Cały czas tak srak itd wh rad. Maciek zrobił tak jak mu radzono i znowu źle. A ja polizałem, dosłownie kolejny płatowiec w barwach RAFu i śmiem twierdzić że są tam same płynne przejścia 
Image
Haaaaloooony w głowie pomocy...
Awatar użytkownika
bigmrowa

Miejscowość: Precyzyjne Mony Squad (C)

Postprzez marioszcz » Sob Wrz 09, 2006 8:51 am

Wniosek jest jeden. Niezawodny jest samodzielnie wykonany szablon oczywiście nie robiony przy pomocy linijki ale krzywika :)
Poszukuję szkiców, zdjęć czy planów wnętrza Heinkla He-46
Awatar użytkownika
marioszcz

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Luźny » Pią Wrz 15, 2006 12:59 pm

Timi napisał(a):...czysto sklejony, ładnie poszpachlowany i fajnie pomalowany. Moż eskusisz sie następnym razem na jakiś mały wash, okopcenia, obicia??

dokładnie wyjołeś mi to z ust ;o)
Mac Eyka zawsze może powiedzieć, że zrobił "nówkę nie śmiganą" czyli egzemplarz, przed pierwszym LOTem 8-)
Do 335 Pfeil 1/72 revel - 40% -> podejście nr 3 ;]

Image
Image
Awatar użytkownika
Luźny

Miejscowość: Częstochowa [K.M.Rozbitek:]

Postprzez Grzegorz2107 » Pią Wrz 15, 2006 2:22 pm

bigmrowa napisał(a):. A ja polizałem, dosłownie kolejny płatowiec w barwach RAFu i śmiem twierdzić że są tam same płynne przejścia 

A kiedy ten płatowiec był malowany i przez kogo? Myślę o tym lizanym. Bo na zdjęciach z epoki to niestety raczej nie ma płynnych przejść . Takie mogą być na remontowanych maszynach, albo produkowanych w USA.

Co do modelu: Mam taki podobny. Zrobiony w 1985 roku. Stare piękne czasy...Mam uwagi do miejsca umieszczenia serialu. Był zawsze w tym samym miejscu, u Ciebie spłynął za nisko...

Przy okazji obejrzałem Twoją stronkę i widzę, że masz już sporą kolekcję! Chciałbym, żebyś może zmienił to krzywdzące śp. Matchboxa stwierdzenie:

"Po pierwsze Jugosłowianie używali samolotów wersji Mk.II różniących się od proponowanej przez producenta goleniami podwozia oraz kształtem chłodnicy podkadłubowej. Po drugie na Bałkany trafiły samoloty malowane w standardowy kamuflaż RAF z końca lat trzydziestych i początkowego okresu drugiej wojny światowej."

Rozpowszechniasz nieprawdę i szkalujesz dobre imię zmarłego... :cry:

W modelu B-12P zapomniałeś domalować czarne prążki na osłonie silnika.
Pozdrawiam

Na warsztacie:
PZL P.11c Siedlce w stylu vintage
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Miejscowość: Sverige

Postprzez Jostein » Pią Wrz 15, 2006 3:05 pm

Grzegorz2107 napisał(a):Chciałbym, żebyś może zmienił to krzywdzące śp. Matchboxa stwierdzenie:

"Po pierwsze Jugosłowianie używali samolotów wersji Mk.II różniących się od proponowanej przez producenta goleniami podwozia oraz kształtem chłodnicy podkadłubowej. Po drugie na Bałkany trafiły samoloty malowane w standardowy kamuflaż RAF z końca lat trzydziestych i początkowego okresu drugiej wojny światowej."

Ale jugosławiańskie "Fury" miały przecież "wolnonośne" jednogoleniowe podwozia, podobne jak trzy egz. dostarczone do Hiszpanii. Czy się mylę?

Jostein
"Jeśli dadzą ci poliniowany papier, pisząc nie trzymaj się linijek. " - Ray Bradbury
Awatar użytkownika
Jostein

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Grzegorz2107 » Pią Wrz 15, 2006 3:14 pm

Jostein napisał(a):
Grzegorz2107 napisał(a):Chciałbym, żebyś może zmienił to krzywdzące śp. Matchboxa stwierdzenie:

Ale jugosławiańskie "Fury" miały przecież "wolnonośne" jednogoleniowe podwozia, podobne jak trzy egz. dostarczone do Hiszpanii. Czy się mylę?

Jostein

Mieli też 6 sztuk wersji MkI identycznej z angielską. Srebrnych. Mk.II też były początkowo srebrne.
http://www.lmresin.com/hawker_f1.asp?ID=5#
Pozdrawiam

Na warsztacie:
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Postprzez Jostein » Pią Wrz 15, 2006 3:37 pm

Grzegorz2107 napisał(a):
Jostein napisał(a):

Jostein

Mieli też 6 sztuk wersji MkI identycznej z angielską. Srebrnych. Mk.II też były początkowo srebrne.
http://www.lmresin.com/hawker_f1.asp?ID=5#

Dzięki za objaśnienie. Czy istnieją gdzieś zdjęcia tychże maszyn? Bo jeśli tak, to mógłbym ruszyć z Amodelem.

Jostein
"Jeśli dadzą ci poliniowany papier, pisząc nie trzymaj się linijek. " - Ray Bradbury
Awatar użytkownika
Jostein

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Mac Eyka » Pią Wrz 15, 2006 7:16 pm

Jostein napisał(a): Czy istnieją gdzieś zdjęcia tychże maszyn?

I tu jest chyba pies pogrzebany.
Jak te kilka lat temu budowałem Fury'ego miałem oczywiście chęć na egzotyczną wersję rodem z Bałkanów. Jednak i w źródłach książkowych oraz w internecie znajdowałem jedynie zdjęcia Furych Mk.II w barwach Jugosławi.
Dlatego też napisałem w opisie że jest to błąd producenta.
Zauważ, że Grzegorz także na poparcie swoich słów dał link do fotek modelu a nie oryginalnego samolotu.
Image
Awatar użytkownika
Mac Eyka

Miejscowość: Ouagadougou w Burkina Faso

Postprzez Rafal » Pią Wrz 15, 2006 9:21 pm

Mac Eyka napisał(a):
Jostein napisał(a): Czy istnieją gdzieś zdjęcia tychże maszyn?

I tu jest chyba pies pogrzebany.
Jak te kilka lat temu budowałem Fury'ego miałem oczywiście chęć na egzotyczną wersję rodem z Bałkanów. Jednak i w źródłach książkowych oraz w internecie znajdowałem jedynie zdjęcia Furych Mk.II w barwach Jugosławi.
Zauważ, że Grzegorz także na poparcie swoich słów dał link do fotek modelu a nie oryginalnego samolotu.

20 minut szukania

http://www.yuairwar.com/fury2.asp - rozstrzygnięte, prawda ?

Rafal
STOP pytaniom o aerografy: Który wybrać, który lepszy, jak malować

Jak mądrzezadawaćpytania
Rafal

Miejscowość: Wa-wa

Postprzez Grzegorz2107 » Czw Wrz 21, 2006 3:44 pm

Mac Eyka napisał(a):I tu jest chyba pies pogrzebany.

Powiedzmy, że w dążeniu do prawdy chciałem dać Ci szansę...
W sumie co mnie obchodzi , że nie wiesz ? :D

http://www.worldairforces.com/Countries/yugoslavia/yug.html

Tylko nie pisz, że to tylko internetowe źródło niegodne zaufania...a nie prawdziwy samolot, który by Cię wreszcie przekonał.
Pozdrawiam

Na warsztacie:
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Wróć do Galeria - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości