Douglas C-47 LOT 1946/47 - projekt "wieloloty"

Galerie gotowych modeli lotniczych.

Douglas C-47 LOT 1946/47 - projekt "wieloloty"

Postprzez aviatik » Pon Lis 06, 2006 3:09 pm

Witam!
Oto pierwszy z moich "projektowych" modeli:) Douglas C-47 w barwach LOT z 1946/47 roku. Malowanie to (w zamyśle) mocno spłowiały i odbarwiony Olive Drab :) . Sam model to "nieśmiertela" Italerka, tym razem przepakowana przez Revella. Jak się ją lepi - każdy wie - nie jest najgorzej. Wykonanie w zasadzie "spudła" z kilkoma drobiazgami dodanymi od siebie.
Sorry za jakość zdjęć, ale z powodu pogody nawet przy naturalnym oświetleniu trzeba używać lampy błyskowej, hihi (za oknem nuklearna zimo - jesień).
Image
Image
Image
Image
Image
Image
No i to tyle. Może niebawem uda mi się zrobić lepsze zdjęcia - wtedy pokażę modelik ponownie. A tymczasem oddalam się kończyć DFW w 1/48
pozdrawiam
aviatik
" Pierwsza lufa za szczęśliwy powrót z Baz Zamętu,
Naszych co na piaskach w oku Babilonu tkwią..."
-------------------------------------------------------
Me 108 Tajfun - o żesz k...... mać!
Ki-43 - II - Red Chinese Air Force!
I-16 typ 24 - tak trochę ;)
Awatar użytkownika
aviatik

Miejscowość: Bytom

Postprzez ZIO BY NAITT » Pon Lis 06, 2006 3:42 pm

No piękna robota , fajny że Polski :)

Ten model można wykonać właściwie tylko w kamo , bo w barwach naturalnych lepiej nie ryzykować ...

Mam nadzieję że na Li-2 nie przyjdzie nam długo czekać ;)

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł

Do zobaczenia na nPWM i Modelworku
Awatar użytkownika
ZIO BY NAITT

Miejscowość: Łazy k. Zawiercia

Postprzez Siodlo » Pon Lis 06, 2006 5:55 pm

Będe czekał na lepsze zdjęcia, bo mam wrażenie, że te nie w pełni oddają urodę modelu. Przede wszystkim zastosowanie lampy błyskowej spowodowało, że model się błyszczy pewnie znacznie bardziej niż w rzeczywistości. Z czym trudno sie pogodzić zważywszy że pomalowany jest mocno zwietrzałym kolorem oliwkowym, który wietrzejąc staje sie BARDZO matowy.
pozdrawiam
Tomek Siedlecki
Image
Image
Awatar użytkownika
Siodlo

Miejscowość: W-wa

Postprzez NowyWojtek » Pon Lis 06, 2006 8:09 pm

Widziałem ten model na żywo w sklepie w Bytomiu.
W sumie... miałem tego nie pisać, ale jak dla mnie dno i żenada. Opony się błyszczą, jak wiadomo co, kamo przesadzone... Sewerynie stać Cię na duuuużo więcej. No, może nie "dno", ale prawie. Jakiś taki usyfiony i w ogóle beee....
Pozdrawiam,
Wojtek Krysztofiak
Image
Awatar użytkownika
NowyWojtek

Miejscowość: Górny Śląsk

Postprzez Erlend » Wto Lis 07, 2006 6:38 am

Wojtku model może nie jest aż tak denny jak to opisałeś też go widziałem na "żywca" ale nie można Sewerynowi za bardzo słodzić bo popadnie w samouwielbienie modelarskie :)) a tak serio to na modelu powaliły mnie kalki tzn sposób ich nałożenia i malowanko....mniammm
Awatar użytkownika
Erlend

Miejscowość: Bytom Ankh-Morpok

Postprzez aviatik » Wto Lis 07, 2006 8:55 am

;o)
Heh, do samouwielbienia to mi jeszcze daleko :) Dzięki za słowa uznania i wczorajsze wódu (obrzęd cotygodniowy?).
aviatik
Awatar użytkownika
aviatik

Postprzez NowyWojtek » Czw Lis 09, 2006 9:15 pm

Panie i Panowie!
Oficjalnie przyznać się muszę do pewnego mało może eleganckiego eksperymentu socjologicznego przeprowadzonego na oglądaczach niniejszego forum. Eksperymentu przeprowadzonego do spółki z Sewerynem zresztą.
Otóz byliśmy ciekawi, jak zareagujecie na otwartą krytykę bardzo ładnego przecież modelu. Cóż, na forum, jak widac cisza (Erni się z wiadomych powodów nie liczy), za to otrzymałem kilka prywatnych maili od różnych "popieraczy", że "super, że mu dowaliłeś, tak trzymać" itp. itd.
Wnioski dość smutne, ale oczywiste dwa:
1. Lubimy jak komuś dokopują.
2. Z trudem przychodzi nam wyrażenie odmiennego zdania i stanięcie w czyjejś obronie.
I jeden dość optymistyczny:
1. Nie do końca trzeba przejmować się opiniami innych wyrażanych na forum.

PS. A sam model przecudnej urody. Bardzo ładnie, z wielkim smakiem pomalowany, doskonale nałożone kalki, czyściutki, słowem cud, miód i orzeszki. Achy i ochy mógłbym dłuuuugo mnożyć.
Pozdrawiam,
Wojtek Krysztofiak
Image
Awatar użytkownika
NowyWojtek

Miejscowość: Górny Śląsk

Postprzez Aleksander » Czw Lis 09, 2006 10:02 pm

NowyWojtek napisał(a):Panie i Panowie!
Oficjalnie przyznać się muszę do pewnego mało może eleganckiego eksperymentu socjologicznego .

Uffff - ciężar z serca - nie odezwałem się, ale byłem dość zaskoczony i, nie ukrywam, lekko zniesmaczony Twoim komentarzem - ale skoro napisałeś, że w realu wygląda beznadziejnie... Może jakbyś powytykał wyimaginowane błędy, ale na fotach, byłoby łatwiej dyskutować - a tak, to może zdjęcia oszukują ?
Nie podjąłem tematu :oops: , żałuję i cieszę się w sumie że był to tylko eksperyment, chociaz wnioski, przyznaję, bolesne... :?

A model ? Nie widziałem "na żywo w sklepie w Bytomiu", ale na zdjęciach bardzo fajny - chociaż rzeczywicie opony trochę sie błyszczą ;o)
Image
Image
Aleksander Górski
"...be yourself, no matter what they say..."
Awatar użytkownika
Aleksander

Miejscowość: Łódź

Postprzez aviatik » Czw Lis 09, 2006 10:11 pm

Czołem!
Opony lada moment porawię na matttttt!
aviatik
Awatar użytkownika
aviatik

Wróć do Galeria - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości