A-26 K Invader Italeri 1/72 FINAŁ

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

A-26 K Invader Italeri 1/72 FINAŁ

Postprzez Jurek Greinert » Wto Wrz 19, 2006 1:16 pm

Witam, na ten model napalałem się od dawna. Stary Airfix mnie odrzucał. No jest, doczekałem się Italki i tu duże rozczarowanie. Model bardzo średni z wieloma uproszczeniami nie przystającymi do obecnych standartów. Ma też kilka błędów wynikających z "uniwersalności" wyprasek. Największym jego plusem jest to że w ogóle istnieje.
Model mam zamiar wykonać w malowaniu z Konga. Tu krótki opis zastosowania w tym mało znanym konflikcie
http://home.att.net/~jbaugher4/a26_30.html
lub tu: (nawet lepszy)
http://worldatwar.net/chandelle/v2/v2n3/congo.html
Na wstępie mała uwaga. Jako że nie bedzie to jedyny Invader u mnie na półce miałem zamiar wykonać go z pudła dodając jedynie zooma do kabiny. Jednak w związku z jakością pewnych części sumienie mi na to nie pozwoliło. W związku z powyższym jest parę rzeczy poprawionych ale jest trochę fantastyki. Np nie dotarłem do zdjęć tylnej kabiny wersji "K"
Generalnie jak narazie poprawione jest podwozie, zrobiony wydech, podpicowane wnętrze i jako tako zrobione wnęki podwozia. Ciąg dalszy niebawem :D

Image Image Image[/url]
Ostatnio edytowany przez Jurek Greinert Śro Lis 08, 2006 7:41 pm, edytowano w sumie 4 razy
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Miejscowość: Gliwice

Postprzez kaa » Wto Wrz 19, 2006 3:33 pm

Nie tak dawno czytałem "Ostatnią walkę" (org. "Mr Brown") Jana Zumbacha, który latał w Kongu/Katandze na takim A-26:
Image
Image
Awatar użytkownika
kaa

Miejscowość: wawa

Postprzez aviatik » Wto Wrz 19, 2006 11:43 pm

Czołem!
Polecam ksiażkę "SHADOWS" wydawnictwa Hikoki Publications. Tam są kolorowe fotki wszystkich Invaderów Zumbacha, barwne profile i szczegóły malowania tychże. Oraz całe mnóstwo innych "cudów" (szturmowe Cessny, avionetki z działkami czy wyrzutniami rakiet a także Texany w 6-cio kolorowym schemacie kamuflażu). Po prostu wszystko (a była tego masa) latało w Biafrze i Nigerii (tam Zumbach też walczył). Kiedyś te ksiazki sprowadzał do Polski AJaKS (pewnie dziś też by sprowadził na zamówienie - cena ok. 30 funciaków).
pozdrawiam
aviatik
" Pierwsza lufa za szczęśliwy powrót z Baz Zamętu,
Naszych co na piaskach w oku Babilonu tkwią..."
-------------------------------------------------------
Me 108 Tajfun - o żesz k...... mać!
Ki-43 - II - Red Chinese Air Force!
I-16 typ 24 - tak trochę ;)
Awatar użytkownika
aviatik

Miejscowość: Bytom

Postprzez Jurek Greinert » Czw Wrz 21, 2006 2:49 pm

aviatik napisał(a):Czołem!
Polecam ksiażkę "SHADOWS" wydawnictwa Hikoki Publications. Tam są kolorowe fotki wszystkich Invaderów Zumbacha, barwne profile i szczegóły malowania tychże. Oraz całe mnóstwo innych "cudów" (szturmowe Cessny, avionetki z działkami czy wyrzutniami rakiet a także Texany w 6-cio kolorowym schemacie kamuflażu). Po prostu wszystko (a była tego masa) latało w Biafrze i Nigerii (tam Zumbach też walczył). Kiedyś te ksiazki sprowadzał do Polski AJaKS (pewnie dziś też by sprowadził na zamówienie - cena ok. 30 funciaków).
pozdrawiam
aviatik

Witam, to musi być niezła publikacja, ale cena powala. W związku z tym mam pytanko. Jak wygląda na zdjęciach zielony na górze Invaderów. Italka sugeruje FS 34097 ale mam watpliwości. Kolorek tutaj:
http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=34097
Z pewniejszych źródeł był to błyszczący emerald green FS 14062
Czy samolot Zumbacha miał jakieś godła? Jak na razie jestem zdecydowany na byczka z kalek (Makashi) ale to nie jest przesądzone.
Tak poza wszystkim, gdyby kiedyś była możliwość zajrzenia do tej książki byłbym zobowiazany, a nie mamy do siebie daleko. :)
Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez Jurek Greinert » Nie Wrz 24, 2006 10:33 pm

Skończyłem wnętrza. Najpierw poszła Pactra potem dwa razy sido, wash, werniks i na koniec pastele. Efekt :? ...hm sam nie wiem, oceńcie sami.
Pozostały do zrobienia jeszcze pasy przy fotelach, parę cięgien zamykajacych klapy podwozia i malowanie siłowników.

Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez RAV » Nie Wrz 24, 2006 11:05 pm

Czy przy tak finezyjnym malowaniu wnętrza nie żal Ci, że wolant jest gruby jakby pilotem był Shrek?
RAV

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Jurek Greinert » Pon Wrz 25, 2006 9:43 am

RAV napisał(a):Czy przy tak finezyjnym malowaniu wnętrza nie żal Ci, że wolant jest gruby jakby pilotem był Shrek?

..żal, ale już to olałem, zaliczmy to do uproszczeń o których mówiłem na wstępie ;o) . Tak w zasadzie to powinny być dwa choć ten drugi podobno był "szybko demontowalny".
Pozdrawiam Jurek
P.S. Po chwili zastanowienia chyba faktycznie go wywalę i coś zrobię nowego :?
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez Jurek Greinert » Czw Paź 05, 2006 10:57 am

Witam, ostatnie dni spędziłem na klejeniu, szpachlowaniu, szlifowaniu i tak w kółko. Cała bryła poszpachlowana CA poza oszkleniami, gdzie bałem się "zaparowania".
Przy okazji poprawiłem ster kierunku (dla wersji K jest za wąski), wyprofilowania w osłonach silników, gdzie producent chyba nie przyjrzał się zdjęciom oryginału :cry:, wloty w natarciu skrzydeł. Dorobiłem parę lini, a zwłaszcza drzwi do tylnej kabiny których w modelu nie ma zaznaczonych. Hm, taki detalik :?
Znalazłem jednak coś fajnego w produkcie Italeri. Przez oszklenie jednak coś widać, jest całkiem fajne :D

Image Image Image

Image Image Image
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez Jurek Greinert » Czw Paź 12, 2006 2:35 pm

Jestem po pierwszym w życiu preshadingu. Myślałem że to jest łatwiejsze :shock: . Poprowadzić proste linie z ręki okazało sie dość trudnym zadaniem. Tak sie rozpędziłem w ich poprawianiu że mało brakowało, abym malnął Invadera w całości na czarno. :lol: :lol: :lol:
Do tego rozpocząłem na zbyt gęstej farbie i takie są efekty. No ale następnym razem będę już mądrzejszy. Jak po kamuflażu będzie wyglądać kiepsko zawsze mogę tą kaszanę pokryć w 100% i zostanie z postarzeń tylko wash. Wczesniej doszło parę dorobionych drobiazgów zewnętrznych i maskowanie maskolem Gunze oszklenia. Teraz mam nadzieję że będzie już z górki. :)
Image Image Image

Image Image
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez Jurek Greinert » Sob Paź 28, 2006 5:15 pm

Witam, może ktoś by się wypowiedział na temat moich wypocin. Chciałem nawet dołożyć ankietę , ale coś nie umiem w trakcie trwania wątku.
Wracając do modelu to jestem trochę do przodu:
Image Image Image

Image Image Image

Image Image Image
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez Jurek Greinert » Pią Lis 03, 2006 10:48 pm

Image Image Image
Ostatnio edytowany przez Jurek Greinert, Nie Lis 05, 2006 9:31 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez Jurek Greinert » Sob Lis 04, 2006 12:00 pm

Image Image Image
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez hadzi1 » Sob Lis 04, 2006 2:41 pm

Pięknie Jurek, pięknie.
PSP 1918-dzis i jutro!
Awatar użytkownika
hadzi1

Miejscowość: z Rybca

Postprzez Jurek Greinert » Śro Lis 08, 2006 1:58 pm

Po prawie dwóch misiącach - finito :) :) .Pozdrawiam Jurek
Z ciekawostek na koniec model malowałem sido z dodatkiem paru kropel X 21 (Flat base Tamiya). Daje fajną satynową powierzchnię a ja nie jestem zwolennikiem błyszczacych jak lustro samolotów
Image

Image

Image Image Image Image Image

Ostatnio edytowany przez Jurek Greinert Sob Lis 11, 2006 4:19 pm, edytowano w sumie 4 razy
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez hadzi1 » Śro Lis 08, 2006 3:04 pm

Piękny ci on, piekny. Gratulacje.
PSP 1918-dzis i jutro!
Awatar użytkownika
hadzi1

Miejscowość: z Rybca

Następna

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość