Morris C8 "Quad Tractor" - Tamiya, 1/35

Galerie gotowych modeli pojazdów wojskowych.

Morris C8 "Quad Tractor" - Tamiya, 1/35

Postprzez dem » Nie Lis 24, 2013 1:21 pm

Morris Commercial C8 FAT (Field Artillery Tractor), powszechnie znany jako "Quad" – ciągnik artyleryjski brytyjskiej produkcji, używany podczas II wojny światowej oraz po jej zakończeniu. Używany głównie do transportu haubicoarmaty 25-funtowej oraz armaty 17-funtowej. Pojazd nie był opancerzony.

Jest to drugi model z pancerki ulepiony przeze mnie.
Nie ukrywam że jestem z tego modelu bardzo zadowolony. Jestem świeżakiem jeśli chodzi o pancerkę więc wszystkie porady są mile widziane.
Użyłem waloryzacji od Eduarda (nie wszystkich) oraz kilku własnych.
Użyłem folii alu na lusterka, dodałem line wyciągarki (niezbyt wyszła...), jedna z szyb została zastąpiona grubszą folią, płachtę na dachu trochę wyciąłem i podwinąłem za pomocą folii alu. fotele obszyte również folią alu oraz przewierciłem wydech.

Malowałem Humbrolem + cieniowałem Vallejo i suchymi pastelami. Zabrudzenia, obicia itp - Pactra.
Quad w malowaniu "Commander's in British 8th Army" - "Desert Rats"

Brytyjczycy malowali swoje pojazdy w kolorze ciemno żółtym, ziemistym lub ciemno żółtym, ziemistym z plamami czarnymi lub ciemno zielonymi. Postanowiłem cały pojazd pokryć kolorem ziemistym.
Zastanawiałem się czy pojazdy te były składane w Anglii i od razu malowane na kolor ziemisty czy były przemalowywane z koloru ciemno zielonego. Postawiłem na to ze były od razu malowane na kolor używany w Afryce w związku z czym wnętrze i podwozie ma kolor ziemisty.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
dem

Miejscowość: Poznań

Re: Morris C8 "Quad Tractor" - Tamiya, 1/35

Postprzez T.J. » Pon Lis 25, 2013 1:55 am

Znakomity model, pełen szacun za zrobienie czegoś takiego ze stareńkiego zestawu :mrgreen:
::: Lord Vetinari był przeciwnikiem zbędnego okrucieństwa... był za to entuzjastą niezbędnego :::
galerie: T17E1 Staghound 1:35, Entwicklungsfahrzeug E-10 "Wojtek" 1:35, Spitfire LF.XVI 1:48, figurki Warhammer 40000
w budowie: Vickers Wellington mk.IV 1:72
Awatar użytkownika
T.J.

Miejscowość: Gdańsk / Ankh-Morpork

Re: Morris C8 "Quad Tractor" - Tamiya, 1/35

Postprzez dem » Pon Lis 25, 2013 1:11 pm

Dzięki. :)
Dopiero na zdjęciach zauważyłem że lewe, przednie koło jest krzywo... poprawię to jaki i plandekę na dachu.
Jak zrobię podstawkę to się pochwalę. 8-)
Image
Awatar użytkownika
dem

Miejscowość: Poznań

Wróć do Galeria - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości