T-72M1----->Revell 1/72

Galerie gotowych modeli pojazdów wojskowych.

T-72M1----->Revell 1/72

Postprzez Abominus » Pon Lis 14, 2011 2:52 pm

Witam!!!
Jest to mój pierwszy czołg i raczej ostatni. Zupełnie nie mam pojęcia o technikach jakie można stosować przy budowie modelu czołgu, toteż obyło się beż fantazjowania i jakichkolwiek bajerów. Powiem szczerze, że nie łatwo mi było z tym tankiem, zwłaszcza że jest w skali 1/72. Miałem kłopoty z ułożeniem gąsek ale po kilku starciach udało mi się wyjść w miarę zwycięsko z tego boju. Nie wiem co mógłbym tu napisać jeszcze jeśli chodzi o budowę, chyba tylko że czołguś malowany był Pactrami za pomocą pędzla. Jeśli chodzi o zdjęcia to muszę przyznać, że są marne. Aparat do wymiany, gdyż jest już leciwy. Odbije się to niestety na jakości fotek i komentarzach:(

Model w malowaniu T-72M1 nr.UBC2410; 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana; 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana; Batalion Czołgów-Orzysz; 3 Kompania Czołgów; 1 Pluton; 3 załoga:

mł.chor. K.Sobański-dowódca czołgu
st.szer. C.Duda-działonowy
st.szer. Ł.Hliwa-kierowca

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jedno z fleszem:
Image

I oryginał:
Image
Warsztat:
Hawker Typhoon Mk.Ib
Bristol Blenheim Mk.I
Dornier Do-217M1
Republic P-47M Thunderbolt
Abominus

Miejscowość: Olsztyn

Re: T-72M1----->Revell 1/72

Postprzez Matiiseq » Pon Lis 14, 2011 3:12 pm

Hmmm... gdyby każdy zaczynał model i na pierwszym by się skończyło, to rzeczywiście niewiele by osiągnął :(

Według mnie powinieneś zrobić jeszcze jeden (i na jednym nie zaprzestać :mrgreen: ) bo malowanie pędzlem wyszło Ci całkiem nieźle.
Jak już się zdecydujesz, to pokarz warsztat na forum ;o) Wiele wtedy się wyjaśni.

Co do technik, to wystarczy przejrzeć relacje kolegów z forum.
Image
Awatar użytkownika
Matiiseq

Postprzez Mirek66 » Śro Lis 16, 2011 10:02 pm

Hmm nie jest źle a pamiętaj że pierwszy to i buziak z dziewczyna nie musi być udany co nie oznacza że musi być twój ostatni ostatni :D
Dawaj następnego po 4 będzie prawie dobrze ;o)
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez Abominus » Czw Lis 17, 2011 11:51 pm

Mirek66 napisał(a):Hmm nie jest źle a pamiętaj że pierwszy to i buziak z dziewczyna nie musi być udany co nie oznacza że musi być twój ostatni ostatni :D
Dawaj następnego po 4 będzie prawie dobrze ;o)

A mógłbyś wytknąć mi jakieś swoje uwagi?
Warsztat:
Hawker Typhoon Mk.Ib
Bristol Blenheim Mk.I
Dornier Do-217M1
Republic P-47M Thunderbolt
Abominus

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez imek » Nie Sty 29, 2012 7:20 pm

Jak malujesz pędzlem, to rób to bardziej rozpuszczoną farbą a nie taką gęstą, bo widać zacieki. Pomaluj też linę holowniczą bo wygląda jak by była ze sznurka. Ten T-72 to chyba revelowski. Mam takiego samego, zrobionego a efekt możesz sobie zobaczyć na www.ztslublin.pl/zbyhoo-t72.html
i nie mów że to jest twój pierwszy i ostatni model. Żebyś widział mój pierwszy model, to byś się za głowę złapał. Było to podobne do wszystkiego tylko nie do modelu.

Pozdrawiam.
Sztukmistrz z Lublina
1/35 ponad wszystko
strona klubowa http://www.ztslublin.pl
Awatar użytkownika
imek

Miejscowość: Lublin

Postprzez wojciech1980 » Wto Sty 31, 2012 7:32 pm

Witam. Kolego jeśli to Twój pierwszy model czołgu, to ja chylę czoła przed Tobą. Mój pierwszy model czołgu jest wielkim klopsem przy Twoim modelu. Nie poddawaj się - NIE OD RAZU RZYM ZBUDOWALI. Każdy z nas się uczy nowych technik, ja sam dopiero poznałem większość, a skleiłem nie jeden model. Poczytaj sobie fora, oglądaj warsztat innych ( są tu na forum prawdziwi mistrzowie modelarstwa - od których ja też się zawsze czegoś uczę, ja mam na tym forum swojego Guru, którego prace zawsze oglądam z wielkim podziwem, i wiem, że jeszcze wiele przede mną, napiszę tylko, że ma tu dużo modeli :D ).

Może kup jakiś tani model, i zrób z niego poligon doświadczalny ( ja malowanie aerografem ćwiczyłem na jednym modelu kilka razy , warstw farby i kolorów to już sam nie pamiętam ), nikt z nas nie urodził się z tym fachem w ręku.
Nie poddawaj się, kupuj model i bierz " byka" za rogi. Czytaj różne tematy o technikach modelarskich ( zajrzyj też na forum-modelarstwo z pasją { nie traktujcie tego jako reklama innego forum } :D ) a efekty przyjdą same. I jeszcze jedno- nie śpiesz się, nie rób modeli na siłę i na czas, pośpiech jest tu wrogiem.

Mam cichą nadzieję, że nie rzucisz tego hobby.
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia." N.Bonaparte
wojciech1980

Miejscowość: śląsk, Knurów

Postprzez onkos1 » Śro Kwi 04, 2012 4:44 pm

pelen szacun Panie Kolego. jak na dziewiczy model to PRZEPRASZAM. Koledzy maja dobre rady, radze ich posluchac, a jak ktos Ci powie, ze model to lipa, to kaz sobie pokazaj jego pierwszy model. Naprawde super. Wroze dobra kariere...
Awatar użytkownika
onkos1

Miejscowość: huntingdon,uk

Postprzez Towarzysz » Śro Kwi 04, 2012 6:02 pm

Widzę nie tylko ja od Revell'a zacząłem, z tym że u mnie 1. był Leopard 2A4.
Tow. Adam
Awatar użytkownika
Towarzysz

Miejscowość: Kielce

Postprzez zenon3 » Czw Mar 23, 2017 10:44 am

Trochę odbiegnę od tematu, bo nikt mi nie odpisuje w złożonym wątku. Co sądzicie o t-72 z De Agostini?
Jest w dużej mierze metalowy podobno, na pewno ma metalowe gąsienice. Chętnie posłucham rad bardziej doświadczonych kolegów ...
Awatar użytkownika
zenon3

Wróć do Galeria - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości