### AMX - 10 RC - ADVmini [warsztat] - FINAŁ

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

### AMX - 10 RC - ADVmini [warsztat] - FINAŁ

Postprzez Jurek Greinert » Nie Sty 28, 2007 5:33 pm

Witam szanowne grono modelarskie :D . Po czasie przestoju udało mi się coś podłubać i poddaję to pod ocenę. Żywiczny model w skali 1/72 z moimi dodatkami na podstawie dostępnych w necie zdjęć. Cdn.............................mam nadzieję :)
Image
Image Image Image Image Image

Image Image Image Image
Ostatnio edytowany przez Jurek Greinert, Śro Mar 07, 2007 11:22 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Miejscowość: Gliwice

Postprzez hadzi1 » Nie Sty 28, 2007 7:52 pm

Zapowiada się kolejny świetny model, no to czekam na cd.
PSP 1918-dzis i jutro!
Awatar użytkownika
hadzi1

Miejscowość: z Rybca

Postprzez Emhyr » Nie Sty 28, 2007 8:24 pm

Gdzie nabyłeś to cacko? :) Od jakiegoś czasu poluje na ten model, docelowo chciałbym go zrobić w barwach 2 REC Legii Cudzoziemskiej.
Emhyr

Miejscowość: Kraków

Postprzez Jurek Greinert » Nie Sty 28, 2007 10:43 pm

Witaj, nie ukrywam że zdobycie tego modelu nie było łatwe, choć francuski, to w Europie go nie spotkałem. :shock: Swego czasu udało mi się trafić na amerykańskim ebayu. Ale przy okazji mam pytanko, nie ukrywam że chciałem go zrobić w takiej konfiguracji pancerza jak na zdjęciach, ale nagle dziś okazało się (dzięki koledze który zwrócił na to uwagę), że wersję z dopancerzoną jedynie wieżą, na zdjęciach spotkałem tylko w typowym europejskim kamo, które średnio mi leży. Masz coś może w pustynnym? Jak nie znajde to dołożę te trójkątne pancerze na boki kadłuba :cry: , na szczęście są w modelu. ;o)
Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez oskarm » Nie Sty 28, 2007 11:50 pm

Piekniutki! AMX-10RC to obok Leclerca jedyny piękny pojazd obecny w służbie Francuzkiej. Też będę musiał na niego zapolować. :twisted:
Image
Awatar użytkownika
oskarm

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Emhyr » Pon Sty 29, 2007 5:28 pm

soł..jeżeli chodzi o kamo pustynne to stety i niestety jednym z niewielu źródel jest stare dobre google http://images.google.com/images?q=amx+10rc+&ndsp=20&svnum=10&hl=pl&lr=&client=opera&rls=pl&start=0&sa=N

mam numer miesięcznika Komandos 3(135)2004 zawiera artykuł "Pojazdy Legii" jest w nim kilka zdjęć AMX'a ale nic czego by nie było w googlach.

Ewentualnie możesz popytać na forum
http://www.legia-cudzoziemska.pl/artykul1.php jest to stronka stworzona przez weterana Legii i do tego regimentu kawalerii, co prawda jeździł starym AML ale zawsze to jakis trop mozna poszukać kogoś z nowszej zmiany ;o), ew przeglądnąć galerie :D
Emhyr

Miejscowość: Kraków

Postprzez oskarm » Pon Sty 29, 2007 7:37 pm

Jurek Greinert napisał(a):Ale przy okazji mam pytanko, nie ukrywam że chciałem go zrobić w takiej konfiguracji pancerza jak na zdjęciach, ale nagle dziś okazało się (dzięki koledze który zwrócił na to uwagę), że wersję z dopancerzoną jedynie wieżą, na zdjęciach spotkałem tylko w typowym europejskim kamo, które średnio mi leży. Masz coś może w pustynnym? Jak nie znajde to dołożę te trójkątne pancerze na boki kadłuba :cry: , na szczęście są w modelu. ;o)
Pozdrawiam Jurek

Z dopancerzona wieżą są. Nie mają dodatkowego bocznego pancerza a jedynie przedni:
Image Image
Image
Awatar użytkownika
oskarm

Postprzez Jurek Greinert » Pon Sty 29, 2007 8:24 pm

Z dopancerzona wieżą są. Nie mają dodatkowego bocznego pancerza a jedynie przedni:

Witam, fakt te zdjecia znałem, ale ta wersja jest jeszcze bardziej pokręcona moim zdaniem, przypomina Sagaia. Przyjdzie mi dołożyć pancerz na kadłub i zrobić takiego z Sarajewa:
http://soldierisnothistory.free.fr/photo?titre=192
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez Jurek Greinert » Nie Lut 04, 2007 10:32 pm

Jak zapowiedziałem, tak trzeba było zrobić.

Wersja na autostradę : :D
Image

Wersja w teren : :D
Image
cdn...... ;o)
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez Jurek Greinert » Pią Mar 02, 2007 1:45 pm

Powoli, :( ale do przodu :) . Malowany Xtracolorami, maskowanie Patafix plus taśma Tamki
Image Image

Image Image
cdn....
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez Jurek Greinert » Śro Mar 07, 2007 11:01 pm

Witam, temat w sumie skończony. Z washa średnio jestem zadowolony ale cały czas się uczę. Za to maskowanie patafixem jest bardzo fajne i zwłaszcza w samolotach będzie przydatne. Na koniec poszedł matowy lakier i pastele.
Image Image

Image Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Zachęcony francuską pancerka pora zabrać się za następny unikat:
AMX-30 ROLAND 1/72 oczywiście :D

Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez TomekHej » Czw Mar 08, 2007 11:48 am

Jakbym nie obserwował wątku od początku to bym nie uwierzył .Aż się wierzyć nie chce, że to jest 72 :shock: Świetna robota 8-) czekam na następny.
Pozdrawiam serdecznie Tomek Hejmo
Image
Specjalne podziękowania dla:
Peter Z z Modelistowania za figurki
FAZZY_bez_humoru z PWM-u za kółka do Stuga IV
Tytysbowler z PWM-u za "półkę" do StuGa IV
TomekHej

Miejscowość: Chrzanów

Postprzez oskarm » Nie Mar 11, 2007 1:20 pm

Super robota! Miejscami moze troche za dużo washa, ale ogólnie miodzio. :notworthy: Aż mi slinka cieknie, musze zapolować na ten model :D
Image
Awatar użytkownika
oskarm

Postprzez Jurek Greinert » Nie Mar 11, 2007 3:39 pm

Witam, fajnie że się podoba, dziękuję. Co do washa to fakt jakoś nie mogę dojść do 100% zadowolenia. Robię go akrylowy z płynem do naszyń na błyszczącej farbie, ale jak schnie i się "kurczy" to przeważnie zostaje zaciek większy niż samo "zabrudzenie" który trzeba mechanicznie usunąć. Następnym razem spróbuję z olejnej a jak się wkurzę to zacznę łopatologicznie robić z plakatówek - zawsze jak coś nie wyjdzie można zmyć :?
Co do samego modelu to były drogie ale nie żałuję bo obecnie po chwili googlowania nie znalazłem ich nigdzie. Pewnie trzeba poszukać gdzieś po francuskich sklepach, ale żabojady, mam wrazenie unikają internetu.
Pozdrawiam Jurek
P.S. Jednak coś się znalazło:
http://www.7thkompany.com
http://www.hobby57.com/articles.asp?marque=274&echelle=&famille=&type=
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość