[P] BTR-70

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

[P] BTR-70

Postprzez Grzegorz H. » Czw Wrz 30, 2004 5:29 pm

no to zaczynam :)
BTR-70 do projektu "Pojazdy byłego CCCP" ( http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... sc&start=0 )
jest to model Zvezdy nr.3557(weraja z Afganistanu): ciemnozielone ramki, opony z czarnej gumy, szybka i kalki(tylko dla jednego pojazdu)
w planach sa 2 malowania:
-Czeczenia, Grozny 2000r., lub
-Afganistan ,lata '90? (o ile kupię nową dyszę do aero i dorobie opancerzenie?? na kołach
zaszpachlowałem miejsca na bolce od innych częsci i miejsca w których tworzywo się zapadło
zdjęcia z soboty, właściwie nic się, nie zmieniło:
Image
Image
a to co widać w środku to plastelina i różne metalowe śmieci,
lubię modele troche cięższe, i podobno nie tylko ja mam taki odchył ;o)
pytania, uwagi ,komenarze??
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Pawel » Czw Wrz 30, 2004 5:52 pm

Witam

Ja proponuję zbudowanie tej niezwykłej wersji używanej w Abchazji. Tej z przyspawanymi do kadłuba osłonami dla desantu/saperów. Wygląda nietypowo (delikatnie mówiąc...). Oznaczenia te ma ciekawe.

Pawel
Pawel

Firma?

Postprzez irekfm » Sob Paź 02, 2004 2:13 pm

A co to za firma i jaka jakość wykonania? A jak z dostepnością dokumentacji? Czy przypadkiem Ukraińcy w "polskiej" dywizji w Iraku nie zabrali ze sobą kilku BTR-ów? Czy z Towjego modelu moznaby zrobic jakąs konwersje właśnie pod Irak?
irekfm

Miejscowość: Opolskie

Postprzez Grzegorz Szłyk » Sob Paź 02, 2004 10:27 pm

No zapowiada sie fajnie - będziesz musiał mieć dużo wytrwałości w walce z tymi "wschodnimi produkcjami" :D ale na pewno sie opłaci...
Proponuję czeczenię ;o) - dużo zdjęć ubłoconych btrów można znależć tutaj.

Czy przypadkiem Ukraińcy w "polskiej" dywizji w Iraku nie zabrali ze sobą kilku BTR-ów?

A jakże! zabrali ;o) :D :

Image
Ostatnio edytowany przez Grzegorz Szłyk, Śro Maj 25, 2005 10:34 pm, edytowano w sumie 1 raz
Grzegorz Szłyk
Dobry Duch PWM

Postprzez Grzegorz H. » Nie Paź 03, 2004 2:48 pm

witam
Grzegorz Szłyk dzięki za link, fajne fotki i dużo :D , a to zdjęcie w Twoim poście to chyba BTR-80, 70 wystepuje niestety rzadziej na zdjęciach
http://www.pbase.com/igor01/chechnya&page=1 kolejny link ze zdjęciami z Czeczni :)
irekfm tak jak pisalem jest to model Zvezdy, chyba ex-dragon, co do jakości to ni będe marudził, Tamiya to nie jest, ale zawsze pojaz jakiś z tego wyjdzie ;o) , materialy jakies zawsze się znajda, głównie internet, przegoglowałem ok 800 stron i mam dosyc, jak będziesz potrzebował to jakieś linki znajde :)
Pawel , gdzie moge znaleźć zdjęcia taj modyfikacji?
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Postprzez Grzegorz Szłyk » Nie Paź 03, 2004 5:23 pm

Grzegorz Szłyk dzięki za link, fajne fotki i dużo, a to zdjęcie w Twoim poście to chyba BTR-80, 70 wystepuje niestety rzadziej na zdjęciach.

No możliwe że 80, ja tam ich nie rozróżniam :lol:
Grzegorz Szłyk
Dobry Duch PWM

Postprzez Pawel » Nie Paź 03, 2004 5:27 pm

> Pawel , gdzie moge znaleźć zdjęcia taj modyfikacji?

Artykuł i zdjęcia w "Tanko Macter" Nr 3/2000

Pawel
Pawel

Postprzez Grzegorz H. » Czw Lip 28, 2005 8:12 pm

miał być do projektu :oops:

ale w końcu coś zacząłem przy nim robić:
szpachla, szlifowanie, usunąłem wszystkie zawiasy i trzeba było zaszpachlować dziury które po nich zostały, dorobiłem szkła w peryskopach
Image
Image
na łączeniach części kadłuba widać szczeliny, troche szpachłówki i już ich nie ma :)
i koło, pisałem o nich tutaj ,niestety malowanie nie pomogło :x
Image
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Postprzez irekfm » Nie Lip 31, 2005 7:16 am

Jak patrzę na tego BTR-a to przypomina mi się moja walka z BMP-1, też Zvezdy...Obiecałem sobie, że już sobie daruje ten miękki plastik, te niezbyt dokładnie odlane elementy itp...Ale z drugiej strony gdzie ja znajdę ropsyjski sprzęt w 1/35?Po raz kolejny mozna jedynie wyrazić żal, że firmy modelarskie zalewaja nas kolejnymi pod-, pod-, podwersjami niemieckich pojazdów z IIWŚ a zapominają, że współczesne są równie interesujące(jeśli nie bardziej!:)).Przepraszam za dygresję, chciałem tylko napisać, że niecierpliwie czekam na ciąg dalszy i opis walki z BTR-em!Powodzenia!
irekfm

Miejscowość: Opolskie

Postprzez mega » Nie Lip 31, 2005 8:35 am

sory że nie na temat. Jakimi kolorami (pactra) należałoby pomalować BTR-80, żeby uzyskać kamuflaż taki jak na zdjęciu z IRAKU?
tylko techno
Image
Image
mega

Miejscowość: mam to wiedzieć

Postprzez Grzegorz H. » Nie Lip 31, 2005 12:08 pm

irekfm napisał(a):Jak patrzę na tego BTR-a to przypomina mi się moja walka z BMP-1, też Zvezdy...Obiecałem sobie, że już sobie daruje ten miękki plastik, te niezbyt dokładnie odlane elementy itp...Ale z drugiej strony gdzie ja znajdę ropsyjski sprzęt w 1/35?Po raz kolejny mozna jedynie wyrazić żal, że firmy modelarskie zalewaja nas kolejnymi pod-, pod-, podwersjami niemieckich pojazdów z IIWŚ a zapominają, że współczesne są równie interesujące(jeśli nie bardziej!:)).Przepraszam za dygresję, chciałem tylko napisać, że niecierpliwie czekam na ciąg dalszy i opis walki z BTR-em!Powodzenia!

całkowicie sie z Tobą zgadzam, i wiem że na tym jednym pojeździe "made by zvezda"się nie skończy :)

mega napisał(a):Jakimi kolorami (pactra) należałoby pomalować BTR-80, żeby uzyskać kamuflaż taki jak na zdjęciu z IRAKU?

1 i 2 tutaj jest więcej fotek Ukraińców w Iraku, światło pada pod róznym kątem i lepiej widac kolory, ale samych numerów nie podam, nie znam
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Postprzez Grzegorz H. » Pon Sie 22, 2005 10:46 pm

czekolada dobra jest :D
Image
Image
Image
Image
Image
chyba wszystko widać,
a tego czego nie widać to klej ca i zywica(która bedzie jutro bo nie chce spac w tym smrodzie)
mam nadzieję ze teraz będzie dobrze,
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Postprzez Grzegorz H. » Śro Lis 01, 2006 5:01 pm

Dawno, dawno temu był początek...
No to chyba czas coś pokazać i poprosić o pomoc:
1.Dwie wieże - pierwsza była juz gotowa, a okazało się że nie ten typ...
Image
2.Tył - i od razu prośba o pomoc- potrzebuje zdjęć tej cześci pojazdu, szczególnie spawu lub tego czegoś co na spaw wygląda
Image
3.Włazy- w orginale mają zabezpieczenie, które nie pozwala ich otworzyć bardziej niz 90stopni-przydalo by się zdjęcie orginału częsci która znajduje się wewnątrz pojazdu ;o)
Image
4.Przód- inne mocowanie falochronu, ale tu już wiem co i jak zrobić
Image
5.Kilka takich zdjęć orginału (nie zasłoniętych jakimiś gratami) bardzo by się przydało :)
Image
6.
Image

I to by było tyle. Model sam w sobie nieciekawy- bardzo dużo uproszczeń, +zapadnięte tworzywo w najmniej ciekawych miejscach. Do tego dochodzi brak dokumentacji(to jeszcze da się nadrobić) i moje umiejętności (no a z tym już gorzej). Za wszelkie uwagi i pomoc będę bardzo dźwięczny :D
a na koniec ciekawostka
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Postprzez Radagast » Śro Lis 01, 2006 8:26 pm

Hoho co ja widzę. Też cię wzięło na modelarskie wspomnienia?

Fajny model, widzę, że jednak trochę się pozmieniało od momentu gdy go ostatnio widziałem. Podkręć trochę tempo i zabieraj się za malowanie, bo w szczegóły można brnąć w nieskończoność.
Pozdr Radek

P.S. Wracam do pisania.................:(
Awatar użytkownika
Radagast

Postprzez Robert Tyczyński » Śro Lis 01, 2006 8:57 pm

Cześć
Widze że powstaje ładny modelik. Sporo pracy włożyłeś w niego - aż miło popatrzeć. Co do dokumentacji to jest "trochę" zdjęć z których można skorzystać. Poniżej linki:
http://svsm.org/gallery/BTR-70
http://www.thetankmaster.com/ENGLISH/AFV/BTR70_1.asp
http://tanksinmoscow.ru/Himki/Foto/BTR-70_02b.htm
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert Tyczyński

Miejscowość: SIEDLCE

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości