Polish Iraqu Hummer - Academy 1:35

Galerie gotowych modeli pojazdów wojskowych.

Polish Iraqu Hummer - Academy 1:35

Postprzez rosik » Wto Gru 07, 2010 8:06 pm

Witam, mój pierwszy post na forum, tak jak mój pierwszy model po wielu wielu latach, wczesniej lepiłem modele jako dziecko i to mniejszej skali. teraz chciałem zaprezentować mój pierwszy model. Hummer Academy Image
plus blaszki Eduard [img]http://www.martola.com.pl/vdata/_obrazki/eduard/mar[20695]_p35580_00b.jpg[/img]
[img]http://www.martola.com.pl/vdata/_obrazki/eduard/mar[20703]_35785.gif[/img]
oraz własne elementy znalezione w lodówce :) Zrobiłem z nich m.in. kielich dla gunnera.
Zdaję sobie z niedoskonałości tego modelu, ale nie mam odpadów ze starych modeli z których mogłbym zrobic jakies elementy modelu itp podnieważ długo nie lepiłem nic wiec nie posiadam zadnego warsztatu :)
W następnym poście umieszczę Uaza na dioramce (stan wojenny) Tamten już będzie trochę lepszy bo na tym hummerze się rozgrzałem :)
A oto zdjecia tego Hummera:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
rosik

Postprzez August.B » Śro Gru 08, 2010 2:20 pm

bradzo fajny Humvee, lecz jak możesz to zrób lusterka nowego typu bo nasze humvee tak mają, ty dałeś starego typu.

PS. Nowe lusterko wygląda tak: http://i773.photobucket.com/albums/yy11 ... terko1.jpg
pancerka (Po 45 z wyjątkami) i lotnictwo
August.B

Miejscowość: Radom

Postprzez kubisz » Śro Gru 08, 2010 2:56 pm

No tak, oczywiście zanim zrobiłeś ten model, to w galeriach innych modelarzy naczytałeś się postów z serii "za mało błota", "pobrudź go bardziej", "za czysty"... No i uległeś tej dziwnej modzie na brudzenie każdego modelu pojazdu ile fabryka dała. Co to jest to żółte, które oblepiło model, rozmaziało się na drzwiach i ochlapało wieżę?

Ze mnie jest modelarz średni, ale dam Ci dobrą radę. Czysto sklejać i malować modele raczej potrafisz, bo po części można to zobaczyć choćby pod tym żółtym g... Chcesz robić ślady użytkowania - zacznij od delikatnego kurzenia (na większości zdjęć polskie Humvee z PKW Afganistan są CZYSTE, co najwyżej trochę zakurzone). Na robienie intensywniejszego brudu i błota jeszcze przyjdzie czas. Na razie mogę napisać krótko - to był całkiem udany model, dopóki nie zachciało Ci się oblepić go tym żółtym...

Popatrz tutaj:
http://www.forum.modelarstwo.org.pl/vie ... hp?t=45493
też początkujący, też piaskowy Humvee, Kolega nie przeginał z wydumanym brudzeniem - i o ile efekt lepszy...

Merytorycznie - złe lusterka, złe koła, złe proporcje wieży i osłony strzelca, brak klimatyzatora, grill na masce powinien być gęsty.
Image
Awatar użytkownika
kubisz

Postprzez adamem » Pon Sty 10, 2011 7:55 pm

Popieram Kubisza i proponuję suche pastele - idealne do przykurzenia. Można kupić w sklepie z artykułami dla plastyków... duży wybór kolorów. Ogólnie niezły model...
być pancerniakiem to zaszczyt,
...nie być - to szczęście...
Awatar użytkownika
adamem

Postprzez Chudziutki » Sob Sty 15, 2011 10:44 am

Co to jest "Iraqu"?
Awatar użytkownika
Chudziutki

Postprzez kubisz » Sob Sty 15, 2011 10:08 pm

Chudziutki napisał(a):Co to jest "Iraqu"?

No właśnie... Nie rozumiem panującej na polskich forach modelarskich mody na to, żeby wątki tytułować po angielsku. Pół biedy, kiedy jest to np. nazwa zestawu, z którego powstał model, przepisana prosto z pudła. Ale takie cudo jak ten tytuł, to się rzadko zdarza. Miało być pewnie "Iraqi". I przetłumaczmy sobie to teraz: "Polski iracki Hummer". Wiadomo o co chodzi, ale brzmi bez sensu. Pomijam fakt, że powinno być Humvee albo HMMWV, Hummerem to co najwyżej jeździ gubernator Arnold. Nie można było po prostu "Polski Humvee z Iraku"?
To już mój drugi dość ostry wpis w Twojej galerii, Kolego rosik. Bez urazy, ale znalazłem tutaj właściwie wszystkie najgorsze trendy młodego modelarza. Zaprawdę powiadam Ci - nie idź tą drogą.
Image
Awatar użytkownika
kubisz

Wróć do Galeria - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości