Hawker Hurricane Mk.I RF-F TRUMPETER 1/24

Galerie gotowych modeli lotniczych.

Hawker Hurricane Mk.I RF-F TRUMPETER 1/24

Postprzez Artur Domański » Pią Lip 09, 2010 5:17 pm

Po długiej i nierównej walce Hawker Hurricane wylądował wreszcie na półce modeli ukończonych.
Wiem że mógłem go lepiej wykonać, i nie zrobić błędów, które zrobiłem.
Ale nie myli się ten kto nic nie robi.
Ja jestem mimo wszystko zadowolony z końcowego efektu.
Dzisiaj wrzucam fotki wykonane w studiu domowo-balkonowym, w dniu jutrzejszym udam się w plener i pobawię się jeszcze aparatem.
A teraz zapraszam do oglądania i komentowania
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Jeśli coś może pójść nie tak, to pójdzie w najgorszym momencie.

Ciągle coś dłubię
Awatar użytkownika
Artur Domański
Site Admin

Miejscowość: Włocławek

Postprzez traczyk » Pią Lip 09, 2010 5:26 pm

Ha, ha, to ja pierwszy :D

Artur, po pierwsze - zbytnia skromność. Czekałem na takiego dużego Harrego w galerii. Od czasu jak zobaczyłem 24-kę Airfixa gdzieś w połowie 70., chciałem takiego mieć. Twój jest niezłym wzorem. Szklarnia mi się podoba bardzo.
Po drugie - ładnie pokazujesz na zdjęciach to, co warte obejrzenia. Ale chętnie rzuciłbym okiem na resztę detali, np. na reflektory, kokpit :) Tylko czemu zdjęcia nie są większe np.1024 szer.?
Jest kilka drobnutkich kiksów (wiem, że wiesz) - np. wnętrza rur wydechowych, czarnutkie opony, światełko pod kadłubem powinno być czerwone, pasy parciane, a kieszenie na drzwiczkach bezpieczeństwa zdaje się brezentowe. Ale to drobiazgi, bo model robi bardzo dobre (i duże, a nawet ogromne :D ) wrażenie. Może osobiście skorygowałbym miejsca występowania wycieków oleju i inaczej zrobił "kopcie". Gratulacie :!: .

To jak zwolniła ci się malarnia, to może jednak teraz Mossiu :lol: B-25 wyjdzie dopiero w grudniu ;o)
Ostatnio edytowany przez traczyk, Pią Lip 09, 2010 5:50 pm, edytowano w sumie 1 raz
traczyk

Postprzez Sebastian » Pią Lip 09, 2010 5:27 pm

:notworthy:
Czysto i elegancko. No, może kokpit troszkę mało plastyczny, ale to duża skala, więc z "zabiegami" nie należy przesadzać.
Tak patrzę na te wasze spity i hurricane'y...że chyba sobie coś kupię ;o)
Awatar użytkownika
Sebastian

Miejscowość: Warszawa-Tarchomin

Postprzez marco2607 » Sob Lip 10, 2010 8:05 am

O faktycznie jest i to jaki wielki jak bombowiec.
Fajny cel . :evil:
A tak na poważnie trochę więcej zabiegów kosmetycznych by mu się przydało, szczególnie rażą sterylne koła i wydechy.
Ale brudzenie to rzecz gustu, do reszty trudno się przyczepić.
Powodzenia z meserkiem.
Banzai
Awatar użytkownika
marco2607

Miejscowość: BIAŁYSTOK

Postprzez Artur Domański » Sob Lip 10, 2010 9:17 am

traczyk Oponki, rury do poprawy :(
No cóż na takim maleństwie ciężko jest coś zauważyć, i jeszcze to światełko, może uda się poprawić.
Pay mogłem zrobić lepsze, ale wrodzone lenistwo....
marco2607 Co do brudzenia, to na zdjęciach które posiadam to nie widać praktycznie wcale okopceń i powiem szczerze iż mam wrażenie że orginał był wymyty i wyczyszczony do pamiętnej fotografii, więc i mój model jest prawie czysty.
Zresztą cały czas mam ogromne kłopoty ze śladami eksploatacyjnymi, w szczególności z okopceniami.

A teraz malutkie wspomnienia z pleneru

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Na dzisiaj dostałem aparat którym będę mógł porobić troszkę zbliżeń, więc później wstawię fotki detali

Ciągle coś dłubię
Awatar użytkownika
Artur Domański
Site Admin

Postprzez marco2607 » Sob Lip 10, 2010 1:59 pm

O artysta z kolegi niezły, pierwsze zdjęcie super.
Banzai
Awatar użytkownika
marco2607

Miejscowość: BIAŁYSTOK

Model ładny

Postprzez radoslaw6363 » Sob Lip 10, 2010 3:51 pm

Szczegółów sporo, brak mi tylko punktu odniesienia, jakiejś monety np. Skala nietypowa niewiele modeli w 1/24 jest pokazywane w galeriach,dobre zdjęcia można się nimi wspierać przy pracy w innych bardziej popularnych skalach.
Modelu idealnego nigdy się nie zbuduje ,ale próbować trzeba !
POZDRAWIAM !
Awatar użytkownika
radoslaw6363

Miejscowość: Aleksandrów Łodzki

Postprzez Jacek Bzunek » Sob Lip 10, 2010 11:14 pm

Model podoba się i lepiej sam bym pewnie nie zrobił ale brakuje mi lekkiego zróżnicowania czyli odbarwień i wypłowień kolorów.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Jacek Bzunek

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Artur Domański » Nie Lip 11, 2010 10:07 am

Jacek Bzunek napisał(a):Model podoba się i lepiej sam bym pewnie nie zrobił ale brakuje mi lekkiego zróżnicowania czyli odbarwień i wypłowień kolorów.

Jacku, a jak myślisz, czy samolot który jest w dywizjonie niecałe dwa miesiące, i na dodatek ma być bohaterem pamiątkowej fotki, może być brudny.
Co zaś się tyczy punktu odniesienie, to w wątku warsztatowym są takie zdjęcia, ale jeśli trzeba będzie to zrobię takowe

Ciągle coś dłubię
Awatar użytkownika
Artur Domański
Site Admin

Postprzez marek d » Nie Lip 11, 2010 11:31 am

Artur Domański napisał(a):samolot który jest w dywizjonie niecałe dwa miesiące, i na dodatek ma być bohaterem pamiątkowej fotki, może być brudny.

Myślę że to trudne zadanie, ale Ty wywiązałeś się z tego dobrze. Gratuluję skończenia tego olbrzyma. :notworthy:
Pozdrawiam Marek - sklejacz fabrycznych części, do samodzielnego montażu.
CV
Awatar użytkownika
marek d

Miejscowość: Oborniki Wlkp.

Postprzez Artur Domański » Nie Lip 11, 2010 11:39 am

marek d napisał(a):
Artur Domański napisał(a):samolot który jest w dywizjonie niecałe dwa miesiące, i na dodatek ma być bohaterem pamiątkowej fotki, może być brudny.

Myślę że to trudne zadanie, ale Ty wywiązałeś się z tego dobrze. Gratuluję skończenia tego olbrzyma. :notworthy:

Marku, dziękuje.
A tak naprawdę to dzisiaj poprawiłem dolne światełko - jest czerwone, oraz poprawiłem rury wydechowe.
Uff - skończyłem i powiem że model mi się podoba, mimo błędów które na nim popełniłem

Ciągle coś dłubię
Awatar użytkownika
Artur Domański
Site Admin

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Nie Lip 11, 2010 11:54 am

Miły dla oka kawał samolotu i w ręce jest co potrzymać :D.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez GEM » Nie Lip 11, 2010 10:53 pm

Gratuluję ukończenia pięknego modelu. Końcowe zdjęcia te plenerowe zdecydowanie ciekawsze od domowych. Myślę, że nie ma, co, dyskutować o tym czy czegoś powinno być więcej czy mniej. W wątku warsztatowym często podkreślałeś, że podpierasz się mocnymi papierami, i należy temu wierzyć. Na pewno sam wiesz, że są małe szczegóły, które mogłyby być lepsze, zresztą piszesz, że co nieco już poprawiłeś. Moim zdaniem przy tej skali można było się pokusić o większe wzbogacenie modelu, ale skoro założyłeś sobie wykonanie właśnie w takiej wersji należy to uszanować. Gratuluję, mimo wszystko uważam, że model jest bardzo udany.
GEM

Miejscowość: Trzemeszno

Postprzez lukasz.tur » Pon Lip 12, 2010 7:33 pm

Nie jestem znawcą lotnictwa IIwś ale uważam Twój model za wybitny. Zarówno ze względów technicznych, modelarskich jak i patriotyczno-historycznych. Piękny i tyle! Zazdroszcze talentu, modelu i dociekliwości w uszczegółowieniu. :notworthy:
Chciałbym zrobić kiedyś ten sam ale w 1/48...
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Miejscowość: Dęblin/Ryki/Warszawa

Postprzez DeWertus » Śro Lip 14, 2010 1:39 pm

Model bardzo ciekawy i zrobiony czyściutko i bardzo schludnie.

Jest w nim jednak kilka niekonsekfencji, które powodują mieszane uczucia w odbiorze:

1. Łopaty śmigła: jedna zmęczona, dwie pozostałe nówka sztuka...
2. Intensywność oklejania wylotów kaemów czerwona taśmą doprowadzila do lokalnych ubytków w malowaniu - wygląda to bardzo ciekawie, ale jeśli ten element został tak zużyty, to dlaczego nie ma śladu po okopceniach ( na krawędzi natarcia jak i wyrzytnikach łusek)? Sugerujesz, że samolot mógł byc umyty do pamiątkowego zdjęcia - rozwiązuje to po części problem "brudu" ale nie uszkodzeń powłoki lakierniczej. Po za tym jeśli tak to czemu ni eusunięto śladów po wyciekach płynów / oleju?
3. Piękne ślady zacieków na zawiasach itp, a nie ma śladów przetarć / eklspoatacji, które zazwyczaj powstawały szybciej...
4. Barkuje mi lekkiego washa.

Tak czy siak - model wzbudza zachwyt i nutke zazdrości :D
Pozdrawiam
Hubert
---------------------------------------------------------------
Longum iter est per praecepta breve et effies per exempla
Awatar użytkownika
DeWertus

Miejscowość: Warszawa

Następna

Wróć do Galeria - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości