W drodze na front zachodni...

Relacje warsztatowe z budowy dioram.

W drodze na front zachodni...

Postprzez waldeczek » Sob Cze 19, 2010 1:23 pm

Witam.Chciałe pokazać moje ostatnie poczyniania i poddac je ocenie...dioramka ma przedstawiać brukowaną droge gdzieś na froncie...aby ukazać bardziej jak sie prezentuje posłużyłem się wozem pancernym - nie bedzie on jednak częścią tej dioramy - jest już częście innej budowanej przeze mnie scenki...

Tutaj mam zamiar po ukończeniu dodac motor i figurki...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Miejscowość: Kraków

Postprzez Jacek Jakubowski » Sob Cze 19, 2010 2:38 pm

Szczerze mówiąc dobrze że pojazd nie jest częścią tej dioramy bo zdecydowanie popsułby on efekt :? Podoba mi się za to droga brukowana ;o) I mam dwa pytania: po pierwsze czy jako trawę użyłeś jakiegoś mchu??? I druga sprawa dlaczego jako podstawki nie używasz jakiejś ramki na zdjęcia??? Praca zyskała by dodatkowy "smaczek" i prezentowałaby się zdecydowanie lepiej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek Jakubowski

Miejscowość: Cały świat

Postprzez waldeczek » Sob Cze 19, 2010 2:51 pm

Jacek Jakubowski napisał(a):Szczerze mówiąc dobrze że pojazd nie jest częścią tej dioramy bo zdecydowanie popsułby on efekt :? Podoba mi się za to droga brukowana ;o) I mam dwa pytania: po pierwsze czy jako trawę użyłeś jakiegoś mchu??? I druga sprawa dlaczego jako podstawki nie używasz jakiejś ramki na zdjęcia??? Praca zyskała by dodatkowy "smaczek" i prezentowałaby się zdecydowanie lepiej.

Tak trawe jest z mchu pomalowanego lakierem żeby go utrwalić - nie wiem jak długo jest to w stanie wytrzymać - ale jak narazie mam już go od października tamtego roku czyli 10 miesięcy i nic mu sie nie dzieje...

Podstawki robie z gispu po wyschnięciu szlifuje na równo. Dopiero ostatnio zrobiłem w moim panzer IV z drewna i teraz tez robie z drewna do Mardera III wiec to równiez ulega zmienie.
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez liec » Sob Cze 19, 2010 4:52 pm

Widzę, że mech to podstawa twoich prac. Mnie zawsze odradzają naturalne elementy na dioramach, bo są ponoć nietrwałe. No ale jeśli tobie mech wytrzymał tak długo trzeba zaryzykować i spróbować. Zapytam jeszcze czy używasz gliceryny do tego? I jakiego lakieru używasz?
Image
Warsztat:
Storch Pz. IV Commandos 3
Awatar użytkownika
liec

Miejscowość: Chorzów

Postprzez waldeczek » Sob Cze 19, 2010 6:36 pm

liec napisał(a):Widzę, że mech to podstawa twoich prac. Mnie zawsze odradzają naturalne elementy na dioramach, bo są ponoć nietrwałe. No ale jeśli tobie mech wytrzymał tak długo trzeba zaryzykować i spróbować. Zapytam jeszcze czy używasz gliceryny do tego? I jakiego lakieru używasz?

Witaj. Jako iż mam ograniczone fundusze i mniejsze umięjętności szukam rozwiązań alternatywnych. Mech jak widać trzyma sie, nie sypie się, nie traci koloru. Pomalowany jest lakierem bezbarwnym, lakierem do włosów, oraz farbą - jakoś to chyba go konserwuje.

Jak narazie się trzyma. Jesli ktoś ma jakies inne doświadczenie niech pisze:) - zaczynam od mchu ale pewnie będe szukał innych rozwiązań
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Re: W drodze na front zachodni...

Postprzez Leonidas » Pią Lip 22, 2011 10:28 am

W jaki sposób wykonałeś drogę brukowaną? Jakaś masa modelarska czy gotowe tworzywo ?
Leonidas

Re: W drodze na front zachodni...

Postprzez Corporal_PL » Sob Lip 23, 2011 1:37 pm

Waldek czemu nie potraktujesz swoich modeli jakimś washem? Bardzo jednorodne Ci wychodzą. Jakieś obicia, zacieki, rysy, cokolwiek co urozmaici ich powierzchnię. Diorama ciekawa, drzewka wydaja mi się jakieś takie pierzaste ale ładne.
Nie umiecie szanować własnej armii-będziecie szanować obcą.

Prawdziwy żołnierz nie walczy dlatego,że nienawidzi to co jest przed nim ale dlatego, że kocha to co jest za nim.

Pieniądze szczęścia nie dają ale za pieniądze można kupić czołg, a czołg daje szczęście.
Awatar użytkownika
Corporal_PL

Miejscowość: Żagań

Wróć do Warsztat - dioramy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości