Obecny czas: Czw Kwi 17, 2014 11:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Strona 2 z 5 [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 7:00 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Nowy Dwór Gdański
Tempo trochę spadło ale praca powolnie idzie do przodu.

Image

Wszystkie elementy złożone są jeszcze na sucho.
Nie za bardzo wiem co zrobić ze ścianą boczną. Jak znajdę sposób to sfrezuję boki pod kątem 45 stopni. Jak nic nie wymyślę to będę musiał przykleić ją tak jak teraz jest przyłożona. Boję się, że nie będę w potrafił ukryć połączenia płyt.
Jak widać przybyła latarnia (jeszcze nie cała). W planach jest też przynajmniej kawałek orynnowania. Będę chciał też na dniach skleić resztę figurek zaplanowanych na dioramkę.

Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 1:33 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
@Bonhart

A nie jesteś w stanie jakoś przyszpachlować tego połączenia płyt?? Myślę, że nie powinno to sprawić większych problemów. A na krawędzi bocznej ściany, na tej która wychodzi na ulicę możne da się zrobić jakąś płaskożeźbę, o ile coś takiego stosowało się w budownictwie. Zawsze mogło by to ładniej wyglądać :D Na przykład u mnie w mieście przy jednej z kamienic po bokach okien znajdują się figurki przedstawiające jakieś osoby. Jak będę w tamtej okolicy to zrobię zdjęcia i CI przyślę :) Może w czwartek będę u dziewuszki to się z nią przejdę :)

Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 8:14 pm 
Awatar użytkownika

Połączenia nie będzie widać ale nie doszedłem jeszcze do tego etapu prac.
Co do rzeźbionych wykończeń elewacji to raczej to nie jest jeszcze na moje umiejętności :D ale chętnie zobaczę zdjęcia jak to wygląda z bliska. Zresztą jak masz w pobliżu jakieś budynki z ciekawymi elewacjami to chętnie zobaczę zdjęcia, przyda się do kolejnych dioram.

Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 11:07 pm 
Awatar użytkownika

Okna zrobione, dorobię jeszcze okiennice i wezmę się sklejenie tego w całość. Zniknie ta denerwująca szpara miedzy ścianami :)

Image

Image

Image

Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 12:19 am 
Awatar użytkownika

Wszystko złożyłem i skleiłem w całość. Oczywiście nie jest to jeszcze wersja ostateczna. Poprawiona będzie szpara na łączeniu ścian. Nie ma jeszcze też brudu na ulicy. Do dokończenia są tez drzwi i dorobię jeszcze okiennice.

Image

Image

Image

Myślę, też nad tytułem dioramki. Kołacze mi się po głowie coś w stylu - "Dalej nie pojedziesz" lub "Tędy nie przejedziesz" lub "Nie tędy droga".
Napiszcie czy któraś z powyższych propozycji jest do przyjęcia, a może ktoś wpadnie na coś lepszego?

Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 20, 2009 8:13 pm 
Awatar użytkownika

Nastąpiła mała zmiana planów, gruzy które są już położone będą częścią barykady.
Do budynku dołożyłem rynnę (jeszcze nie jest cała) i dach. Jak widać nie wyszedł on dobrze ale raczej już taki zostanie.

Image

Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 20, 2009 8:29 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Żary
Dach jest ok choć nie do końca. Spróbuj zrobić dachówki cieńsze. Te są większe od cegłówki.

Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 12:45 pm 
Awatar użytkownika

Zdjąłem stare dachówki (trafią na jakąś makietkę fantasy) i zastąpiłem je inna dachówką. Teraz wygląda to lepiej, chociaż tak naprawdę okaże się po malowaniu.

Pytanie do osób które mają doświadczenie w malowaniu drewna: czym malować elementy drewniane, bejcami czy farbami?

Tak teraz prezentuje się dach
Image Image

Image Image

Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 6:19 pm 
Awatar użytkownika

Bardzo mi się podoba Bonhart to co robisz. Tylko mam zastrzeżenia odnośnie pionu rynnowego. Po pierwsze. Powinieneś jakieś haki do nich i do ściany przyczepić, żeby tak nie wisiała w powietrzu, po drugie zwiększ wewnętzrną średnicę rynny :> Bo w rzeczywistości ta rynna by ważyła z tonę, a powinna być lekka aby kołki ją utrzymały, więc powinieneś popracować nad jej średnicą. Przejdź się pod jakąś kamienicę i zobacz jak powinny wyglądać. O ile dobrze pamiętam to zaczep rynny wyglądał jak płaska, metalow alistwa wsadzona w ścianę i na rynnie zaprzywiona, żeby ta nie poleciała na ulicę.

Coś tego typu:
http://www.polskastrefa.eu/images/m133644.jpg

Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 23, 2009 2:42 pm 
Awatar użytkownika

:arrow: Melnikov - miło mi, że podoba się to co robię.
Odnośnie rynien to maja one haki, a rury spustowe posiadają obejmy. Na zdjęciu słabo to widać, Na rynnie są to dwa odstające kawałki, wyglądają jak nieodcięte kawałki ramki. Oczywiście później je odetnę, a zostawię te po drugiej stronie. Rura ma trzy obejmy z mocowaniem, na zdjęciu ich nie widać ale po malowaniu będą widoczne.

Jeżeli chodzi o grubość rury to masz całkowitą rację. Nie wiem dlaczego sam nie zwróciłem na to uwagi. Wygląda jakby była zrobiona z co najmniej lufy tygrysa :) Oczywiście zmienię to.

Jeszcze odnośnie mocowań rynny to faktycznie stosuje się takich haków jak i podlinkowałeś. Nie mocuje się ich w ścianie tylko nabija na krokwie. U mnie rozstaw krokwi jest inny niż haków ale nie powinno być tego widać jak skończę.

Dzięki za uwagi.

Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 23, 2009 7:42 pm 
Awatar użytkownika

@Bonhart, ale mi chodzi o mocowanie samego pionu :> Bo na rynnie widać zaczepy, tylko na rurze coś ich brak, albo ich nie dostrzegam ;>

Jeszcze sprawa kawałka muru leżącego za stojącym "Kojakiem". Przy innej relacji na tym forum widzialem wpis jednego z forumowiczów, że taki kawałem ściany na dobrą sprawę nie miałby racji utrzymania się po jakiejś eksplozji, czy zawaleniu. Troche nienaturalnie to wygląda. Może lepiej by to się komponowało gdybyś oprócz pojedyńczych cegieł (zamiast tego kawałka muru) "porozrzucał" pozczepiane ze sobą po 2-4 cegły. Myślę, że moglo by to lepiej wyglądać.

I nie wiem czy planujesz dać na rogu budynku jakąś tabliczkę z nazwą ulicy bądź numerem domu?? Nie wiem jakie były używane tabliczki na budynkach w tym okresie. Mi się podobają takiego typu tablice:
http://wirtualny.cieszyn.pl/pliki/polskie-tablice.jpg
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/rb/g ... B4sbyX.jpg

Albo na latartni poniżej klosza zamontować jakąś ozdobną blachę, z jakimś wywijasem od góry blachy zrobionym z drutu. W kształcie litery "S" z jednym większym brzuchem, a drugim mniejszym i oba zakończone "ślimaczkiem". Co o tym sądzisz?

Coś w ten deseń:
http://www.naklejkiscienne.pl/pl/miasto ... atarnia-2/

Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 12:27 pm 
Awatar użytkownika

@Melnikov - same rury mają mocowanie do ściany. Nie widać ich na zdjęciach, następnym razem dam zbliżenie na uchwyt. Mają one coprawda inny kształt niż te dzisiaj stosowane i nie wiem czy wynika to z faktu, że tak było, czy może producent zestawu z którego pochodzą odlał je wg swojego widzimisię.

Tabliczkę chcę dać ale jeszcze o tym nie myślę. Ramka na lampie bardzo mi się podoba i może coś takiego zrobię.

Jeżeli chodzi o gruz to cała podstawka będzie jeszcze gruzowana i to wszystko sie jeszcze zmieni.

Ostatnio szukałem i intensywnie myślałem jak pomalować elementy drewniane. Zrobiłem małą próbkę do malowania dachu. Napiszcie który kolor byłby wg was odpowiedni (do dachu)

Image Image

Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 05, 2010 1:43 am 
Awatar użytkownika

Drobny postęp prac.
Prawie skończony dach, przybrudzona ulica i pojawiło się kilka worków (będzie więcej).

Image Image

Image Image

Image Image

Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 05, 2010 7:19 am 
Dobry Duch PWM
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Fajnie to wygląda. Popracuj nad workami bo jakoś odstają od reszty.

ImageImage

Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 06, 2010 12:31 pm 
Awatar użytkownika

Zobaczę co uda mi się z tymi workami zrobić.
Tymczasem ruszyły prace nad wykańczaniem stolarki okiennej. pierwsze rezultaty widać poniżej. Okna postanowiłem pomalować na biało. Okiennice będą w innym kolorze. Ściana i obramówka okna też będzie ciemniejsza więc nie będzie to wszystko takie mdłe jak teraz. Spróbuję jeszcze przyciemnić niektóre miejsca samego okna.

Image Image

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 2 z 5 [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości