Jagdpanzer IV A0 Dragon 1/35

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Jagdpanzer IV A0 Dragon 1/35

Postprzez Adam Obrębski » Pią Lip 17, 2009 2:45 pm

Dostałem modelik, na razie wklejam tylko co będę robił, aby dopełnic formalności. Niedługo fotki z postępu prac:
Image
Adam Obrębski

Postprzez » Pią Lip 17, 2009 3:44 pm

Witam,

Fajnie Adamie, że się na niego zdecydowałeś - to naprawdę milusi model i po niewielkich poprawkach będzie miło ozdobą półki (Twojej lub klienta) ;o)

Pzdr

Postprzez Badger » Pią Lip 17, 2009 10:18 pm

Patrzą obie wersje na mnie z półki i ta A0 jest bardziej sexy :D
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez StefanBatory92 » Sob Lip 18, 2009 12:05 am

Badger napisał(a):A0 jest bardziej sexy :D

sexy :shock: ale masz kryterium doboru model :lol: ale może masz rację coś w tym jest bo A0 wygląda lepiej
MÓJ WARSZTAT: King Tiger, Jagdpanzer, Projekt "Kociaki trzy"
[url=http://www.stefanbatory92.dbv.pl/]
Image[/url]
Awatar użytkownika
StefanBatory92

Miejscowość: całkiem blisko Wrocławia

Postprzez Łukasz Sosnowski » Sob Lip 18, 2009 2:17 pm

StefanBatory92 napisał(a):
Badger napisał(a):A0 jest bardziej sexy :D

sexy :shock: ale masz kryterium doboru model :lol: ale może masz rację coś w tym jest bo A0 wygląda lepiej

Tak, ten model dobrze wygląda, ale L/70 Vomaga jest ładniejszy :twisted:
PS. Powodzenia w budowie :D
Awatar użytkownika
Łukasz Sosnowski

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Adam Obrębski » Sob Lip 18, 2009 5:28 pm

Po cichu zacząłem od PRZEPRASZAM strony, czyli od gąsek. Póki co i tak kasy na podkład nie mam, więc mi się nie spieszy... zdjęć nie ma co wrzucać, chyba, że chcecie podziwiać przeróżne ślady po wypychaczach :D wypukłe, wklęsłe, pól takie, pół takie... każdy ich wielbiciel znajdzie coś dla siebie :lol:
Adam Obrębski

Postprzez Adam Obrębski » Wto Lip 21, 2009 1:17 am

Gąski już obrobione i z ciekawości przymierzyłem wanne z kadłubem... czy tylko mnie się wydaje, że z tym mogą byc problemy? Przód jest do przyklejenia na CA, tego jestem pewien bo inaczej to się nie spasuje, ale co do tyłu to mam jedną wątpliwość... kleiłem już parę czwórek i miał on specyficzną "rynienkę" na tylnej płycie, o, dokładnie jest to zaznaczone w instrukcji jako odpad:
Image
Czy faktycznie A0 nie miał tego elementu? Ktoś mógłby poratować zdjęciem jak to łączenie wyglądało? Bo boję się, że zaszpachluję nie to co trzeba i będzie wtedy dopiero klops...
Image
Nie mogę wyobrazić sobie łączenia "góry" z "dołem" w inny sposób niż ten... oświeccie mnie Panowie :shock:
... zwłaszcza, że jest to toeretycznie muzealny przedstawiciel pojazdu, którego Dragon daje malowanie w swojej instrukcji...

BTW. jutro pokaże jakieś fotki z budowy, choć model prosto z pudła zachwycał na tym etapie pewnie nie będzie :)
Adam Obrębski

Postprzez Vis13 » Wto Lip 21, 2009 11:30 am

Cześć
Wypraski Dragona to często składaki dla różnych modeli i części się powielają. Sprawdź w instrukcji oznaczenie części być może jest powielona na innej ramce. W każdym bądź razie łączenie powinno być.
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
Vis13

Miejscowość: 3miasto

Postprzez Adam Obrębski » Wto Lip 21, 2009 2:39 pm

Dzięki Krzysiek, w instrukcji ten element jest chyba całkowicie pominięty, przynajmniej ja nie moge tego dojrzeć...
Adam Obrębski

Postprzez » Wto Lip 21, 2009 3:01 pm

Faktycznie Dragon olał ten element:

KLIKNIJ TU

Co nie zmienia faktu, że element D7 - czyli ta listwa musi się pojawić na Twoim Jagdpanzerze.

Pzdr

Postprzez Adam Obrębski » Wto Lip 21, 2009 3:48 pm

Dzięki Panowie, dzisiaj wrzuce jakieś foty, ładuję właśnie baterię bo coś siadła... mój egzemplarz ma kilka wad indywidualnych na kadłubie, przedział silnikowy był trochę wgięty do środka, czego nie widać po przyklejeniu osłon, ale "zwichrowany" jest też jeden bok... mam nadzieje, że to zniknie po przyklejeniu błotników na CA i wszystko bedzie dobrze.
Adam Obrębski

Postprzez Adam Obrębski » Wto Lip 21, 2009 5:34 pm

Fotki:
Image
Image
Image
Zamontowałem z ciekawości błotniki, pojawiły się jopy w miejscach łączenia na przedzie... szpachla i dla zabepieczenia się przed niespodziankami prysnąłem resztką podkładu... jedna dziurka się przemknęła, ale to potem...
jak widać czystością pracy nie grzeszę, wygląda to jak złom :D
Adam Obrębski

Postprzez Boozy » Wto Lip 21, 2009 5:38 pm

Czystość czystością... znając Ciebie nadrobisz w malowaniu :D
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

Postprzez rollingstones » Wto Lip 21, 2009 7:36 pm

a jakie zdjęcia ładne
pozdrawiam Seb
rollingstones

Miejscowość: Polska

Postprzez Adam Obrębski » Śro Lip 22, 2009 11:23 pm

rollingstones napisał(a):a jakie zdjęcia ładne

Nie rób sobie jaj :mrgreen: :mrgreen:
Po troszku do przodu... na ostatniej rolce podtrzymującej jest jakby większy zwis... popatrzyłem aż na model - nie ma tego efektu, przynajmniej tak uwydatnionego. Poza tym, wszystko w normie, czytaj: jakiś powichrowany ten model mam, na froncie, w miejscu laczenia się wanny z kadłubem jest jakby kolejny "wicher"... to tak z przymierzania na sucho wynika, ale nie ma dziury, która nie mogłaby być zaklajstrowana :lol:
Image
Image
Image
Image
W międzyczasie podpatrzyłem sobie malowanko...
Image
upatrzyłem sobie tego z dołu, a przynajmniej coś w podobie... do drugiego podejscia CM jak znalazł, może tym razem będzie można nawet zobaczyć cieniowanie po brudzingu :lol:
Adam Obrębski

Następna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości