wymiana wału w silniku Tower Pro

wymiana wału w silniku Tower Pro

Postprzez Benedykt Urbańczyk » Pon Sty 05, 2009 9:07 pm

Witam.
W jaki sposób dokonać wymiany wału w silniku Tower Pro Bm 2408?
Pozdrawiam.Benek
Benedykt Urbańczyk

Postprzez Kaper » Pią Sty 09, 2009 10:09 pm

musisz odkręcić małą śrubkę imbusową (czasem dwie) od przodu silnika, zsunąć dzwonek, wał wysunąć w stronę podstawy. zdjąć E-ring ze starego wału, założyć na nowy wał, zmontować całość w odwrotnej kolejności.

jeśli nie można zsunąć dzwonka, ze starego wału (bo zgiety, trzeba uciąć resztkę starego wału (i tak się nie przyda) i dopiero zsuwać. można też spróbować zdjąć E-ring, wysunąć dzwonek razem ze starym wałem i dopiero stary wał z dzwonka (wtedy wysuwamy wał w drugą stronę - do przodu).

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Kaper

Miejscowość: Warszawa-Ursynów

Postprzez Ardzik » Wto Lut 10, 2009 5:55 pm

Witam
Ja rowniez mam problem z wymiana walu. Odkrecilem juz podstawe, jednak w dalszym ciagu nie moge zsunac walu.
Wyjalem rowniez je-ring.
Prosze o wskazowki dotyczace tego jak zdjac dzwonek.
Ardzik

Miejscowość: Częstochowa

Postprzez Kaper » Wto Mar 10, 2009 9:27 pm

Jeśli zdjąłeś E-ring to najprawdopodobniej masz już dzwonek z wałem uwolniony id statora. zarem możesz podeprzeć od strony zewnętrznej na na kilku nakrętkach (tak żeby przednia część wału się w nich schowała i spróbować delikatnie ścisnąć w imadle (od strony jednej szczęki koniec wału z rowkiem po e-ringu, od strony drugiej szczęki nakrętki z resztką wału.
Po wciśnięciu kilku (2-3) mm powinno pójść dość luźno.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Kaper

Miejscowość: Warszawa-Ursynów

Wróć do Samoloty z napędem elektrycznym RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość