Ferrari F40 - Fujimi 1/24

Galerie gotowych modeli pojazdów cywilnych.

Ferrari F40 - Fujimi 1/24

Postprzez Tomasz Wnęk » Sob Sie 04, 2007 2:08 pm

Witam
Do oceny mój model F40. Skończony i obfotografowany wczoraj. Model prosto z pudła.
Co do zestawu mam sporo zastrzeżeń. Podstawowym jest wygięte podwozie, po złożeniu zawieszenia nie dało się ustawić wszystkich kół na podłożu. Naciąganie i doklejanie do karoserii pomogło.
Wklejenie przedniej/bocznych szyb było też kłopotliwe gdyż nie pasują do karoserii. Boczne odsuwane szybki nie mieszczą się między słupkami.
Naklejenie kalkomanii również było sporym wyzwaniem gdyż po namoczeniu rozsypywały sie przy próbie naniesienia ich na model. Skutkiem tego jest brak prędkościomierza i napisu "by Pininfarina" z jednej strony. Wydruk kalkomanii też nie jest idealny.
Plusem są siatki dodawane do modelu. Nie są fototrawione ale i tak ładniejsze niż miękkie plecionki tamiyowskie, a patrząc na zdjęcia oryginału fototrawione i tak by dobre nie były.
Moich błędów też jest sporo i nie jestem zadowolony z końcowego efektu.
Lakier nie jest idealny, (choć i tak chyba najlepszy jak narazie) ale położenie go w tych wszystkich zakamarkach, załamaniach i późniejsze wypolerowanie jest b.trudne.
Model malowany celulozowym akrylem (jak podaje gunze.pl) Mr.Color 3, na to bezbarwny Mr.Color 184, reszta to akryle tamiya, i odrobina farb olejnych. Felgi poprawiane MM1790, nie były dobrze pomalowane przez fujimi. Niemal wszystko malowane aerografem, pIwatą EW770 0,2. Polerowane pastami tamiya.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Troszke inne spojrzenie ;)
Image
Image

Zdjęcia robione kitowym szkłem canona i (chyba dwa) heliosem 44-2 (widocznym na zdjęciu)
Oświetlenie - halogeny (pokazywane w galerii Nbeetla)

No to teraz słucham ;o)
pozdrawiam
Image
'Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste'
Awatar użytkownika
Tomasz Wnęk

Miejscowość: Rzeszów koło Boguchwały ;)

Postprzez michal.s » Sob Sie 04, 2007 5:11 pm

Kolejny skończony model, gratuluje !

Na zdjęciach nie widać błędów o jakich piszesz, jest oki, choć moim zdaniem przez tą szybę z tyłu wygląda zabawkowo :(
Troszkę tego szkoda, może było by lepiej jak byś pomalował krawędzie żaluzji na czarno ? Nie było by to takie strasznie trudne.
Ale teraz jak skleiłeś podwozie z nadwoziem jest niewykonalne, chyba że masz aż tak pewną rękę :)

Co do zdjęć są ok, na niektórych mam wrażenie że brakuje jeszcze jednej lampy, poza tym też chyba przesadziłeś z nasyceniem czarnego i kontrastem. Ale to tylko na kilku :)
Zdjęcia wyostrzałeś akcjami ?
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Image
Awatar użytkownika
michal.s

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez Biesiadnik » Sob Sie 04, 2007 7:06 pm

Gratulacje !

Model robi bardzo dobre ogolne wrazenie , tak jak juz kolega wyzej napisal bledow ktore wypisujesz nie widac , jednak jedna rzecz mnie ciekawi , wydech wyglada bardzo "nieksztaltnie" z tego co pamietam to w F40 wydech wygla nieco inaczej ?
Image
Awatar użytkownika
Biesiadnik

Miejscowość: Katowice

Postprzez Tomasz Wnęk » Sob Sie 04, 2007 8:39 pm

Tylna szyba faktycznie jest nieciekawa, malował tego raczej nie będę, nie sądzę aby to znacząco poprawiło wygląd.

Zdjęcia: hehe mi też właśnie brakuje jeszcze jednego źródła światła, coś pomyślę. Wyostrzane unsharp mask, dodatkowo kontrast +10. Akcje ściągnąłem sobie w pracy i w domu ich nie mam.

Wydech poza tym że jest troszke za wysoko (dotyka krawędzi otworu) jest IMHO ok. Widziałem różne 'wersje' końcówek m.in. taką
Image
pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
Tomasz Wnęk

Postprzez frugoman » Pon Sie 06, 2007 2:28 pm

Poziom modelu jak i zdjęć bardzo wysoki, nic bardziej konstruktywnego nie dodam :D. Powierzchnia ferrarki wygląda na dość wredną do polerowania, pełno załamań i małych powierzchni-nie ścierał Ci się lakier na krawędziach?
Bardzo mi się podoba to zdjęcie z obiektywem-super pomysł.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Tomasz Wnęk » Pon Sie 06, 2007 5:51 pm

frugoman napisał(a):Powierzchnia ferrarki wygląda na dość wredną do polerowania, pełno załamań i małych powierzchni-nie ścierał Ci się lakier na krawędziach?

Nie przetarłem lakieru w żadnym miejscu, ale polerowanie do łatwych nie należało. Najgorsze były powierzchnie we wlotach, nie było jak się tam dostać. Mam pomysł na urządzenie do polerowania, zobaczę co z pomysłu wyjdzie ;)
pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
Tomasz Wnęk

Wróć do Galeria - cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości