[projektowy] Supermarine Spitfire mk. Vc 1:72

Galerie gotowych modeli lotniczych.

Jak oceniasz moj wytwór?

1. Dno
4
13%
2. Ujdzie w tłumie.... Oo
10
31%
3. Jest dobrze pracuj dalej.
18
56%

Razem głosów : 32

[projektowy] Supermarine Spitfire mk. Vc 1:72

Postprzez jacek-fighter » Nie Lip 09, 2006 12:48 pm

Witam wszystkich. Udało mi się wkońcu ukonczyć mojego, projektowego Spita. Jest to połączenie kadłuba z Intech i skrzydła wraz z podwoziem z Airfix'a. Oczywiście maloanie z PFT. Wnętrze zbudowane wprawdzie od podstaw (niestety niewidać ;( ). Oczywiście największym buble są kalki :D
Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.
Jacek

Image
Image
Image
Image
non verbis sed gladiis
Image
Awatar użytkownika
jacek-fighter

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Timi » Nie Lip 09, 2006 1:40 pm

Jak dla mnie ok :D Tylko za bardzo porysany, zwłaszcza śmigło i kołpak, Ale i tka jest ok :D

pozdrawiam
Bułki nie pikają!!
http://youtube.com/watch?v=-m3r6sQgbuY

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Włókniarz naszym życiem Drabik jego sercem Gdy serce bić przestanie życie jest nonsensem
Awatar użytkownika
Timi

Miejscowość: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Postprzez Marcin_C » Nie Lip 09, 2006 1:52 pm

Jak dla mnie jest very ok. Jedyne co mi się nie podoba to obicia, za duże, szczególnie jeśli chodzi o śmigło i jego kołpak.

A pozatym to keep up the good work.

Pozdrawiam.
Marcin_C

Postprzez ZIO BY NAITT » Nie Lip 09, 2006 3:01 pm

Well ...

Przede wszystkim fajnie że polski :)

O śmigle , błędnych kalkach i przesadzonych obiciach koledzy już napisali .

Ja doczepię się do nieprawidłowego wiatrochronu i braku linki anteny .

Odcień Azure Blue też mnie nie przekonuje ale to może wina zdjęć ...

Pomimo tych uwag modelik całkiem sympatyczny i czysto sklejony .

PS. A oto mój Vc Trop sklejony dawno temu ( jak ktoś chce może sobie poużywać - też ma trochę baboli :D )

Image

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł

Do zobaczenia na nPWM i Modelworku
Awatar użytkownika
ZIO BY NAITT

Miejscowość: Łazy k. Zawiercia

Postprzez Kiidd » Nie Lip 09, 2006 11:04 pm

Co do uwag ... to koledzy już się wypowiedzieli.
Pracuj dalej Jacku ... trening czyni mistrza.
Awatar użytkownika
Kiidd

Postprzez jacek-fighter » Pon Lip 10, 2006 1:11 pm

Dziękuje za komentarze. W następnym modelu postaram się już niepopełniać takch błędów ;)
trening czyni mistrza.

coś już o tym wiem ;)
non verbis sed gladiis
Image
Awatar użytkownika
jacek-fighter

Postprzez Grzegorz2107 » Pon Lip 10, 2006 1:55 pm

jacek-fighter napisał(a):Dziękuje za komentarze. W następnym modelu postaram się już niepopełniać takch błędów ;)
trening czyni mistrza.

coś już o tym wiem ;)

Wiele z maszyn walczących w Afryce była malowana fabrycznie na DG/OG i dopiero po przebudowaniu na wersję trop przed wysyłką do jednostek przemalowana na kamuflaż pustynny. Więc obicia farby , a raczej odrapania odsłaniałyby wcześniejszy europejski kamuflaż...Mi się taka przesada w zużyciu lakieru nie podoba. A goła blacha na znakach państwowych to zupełnie niemożliwe :?: . Ten spit wygląda jakby był chory na jakąś tropikalną chorobę skóry :D
Mam też wrażenie, że użyłeś rur wydechowych z zestawu Intech/Heller , a moim zdaniem rury z Airfixa są lepsze...Nie mam też pewności , że użyłeś odpowiedniego śmigła do tej wersji. :?:
Jestem na nie. :cry: Podoba mi się jedynie malowanie, ten kamuflaż z łagodnymi przejściami kolorów jest OK.
Pozdrawiam

Na warsztacie:
PZL P.11c Siedlce w stylu vintage
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Miejscowość: Sverige

Postprzez jacek-fighter » Pon Lip 10, 2006 2:08 pm

Ja dorwałem w jakieś gazecie (Chyba Aeroplan) zdjęcie Spita z Afryki to śmigło prawie całe srebrne było. Więc się tak tym zasugerowałem.
non verbis sed gladiis
Image
Awatar użytkownika
jacek-fighter

Postprzez Darek Trzeciak » Pon Lip 10, 2006 2:59 pm

Zgadzam się z Grzegorzem, kamuflaż od ręki jest OK natomiast odpryski przesadzone i trochę przypadkowe. Rury wydechowe zbytnio odstają i gdzie się podziała limuzyna no i jeszcze brak "seriala"? Czy zdjęcie, którym się sugerowałeś przedstawiało egzemplarz zaprezentowany przez Ciebie? Bardzo chętnie bym zrobił "piątkę" z PFT niestety nie mam żadnych zdjęć tychże Spitów:( Jeżeli faktycznie to były Mk.Vc to czy nie powinny mieć wczesnych szerokich bąbli osłon działek. Te u Ciebie wyglądają jak na Mk.IX :?
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
Darek Trzeciak

Miejscowość: WAW

Postprzez Sebol » Pon Lip 10, 2006 3:24 pm

W samolotach pustynnych farba raczej mocniej schodzila ze śmigiel, bo śmigla pracowaly w zapylonym powietrzu. A to dziala jak papierek ścierny i powoli zdziera farbę. Ale zawsze jest lepiej się podeprzeć jakimś zdjęciem przy takich śladach eksploatacji.
NA WARSZTACIE: Bf-109E7 Projekt zawieszony z braku czasu
Image
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Sebol

Miejscowość: EPEL

Postprzez jacek-fighter » Pon Lip 10, 2006 7:09 pm

Zdjęć Spitów mk.Vc z PFT niema wogóle (chyba). Zdjęcie, którym się sugerowałem przedstawiało Spita z innego dywizjonu.
non verbis sed gladiis
Image
Awatar użytkownika
jacek-fighter

Postprzez Simon Templer » Czw Sie 17, 2006 7:02 am

Witam

Kwestia typu spita na którym latali nasi w PFT.

Otóż Spity MkV były w jednostce zaledwie 9 dni. Po tym czasie przezbrojono ją na na wersje Mk.IX z czterołopatowym śmigłem i bez filtru tropikalnego. To takie moje słowo w kwesti uściślenia pewnych informacji.
Za niedługo w moim warsztacie wyląduje Spitfire IX którego będe robił własnie w malawoniu PFT. Pozstaram się zamieścić kilka fotek ukończonego modelu.
Awatar użytkownika
Simon Templer

Miejscowość: Rybnik/Katowice

Postprzez Siodlo » Czw Sie 17, 2006 5:06 pm

Jak słusznie zauważył Simon Templer (w oryginale chyba Templar? :) BTW witamy serdecznie na Forum), jest pewna nieścisłość. Polacy ino polizali V-ki a potem (w odróżnieniu od reszty Dyonu do którego byli podczepieni) przesiedli sie na nowsze IXc. ZX-5, którego chciałeś Jacku odtworzyć był już IX-ką i istnieja zdjęcia tych samolotów, w tym co najmniej jedno kolorowe. Nawet jeżeli poszukasz na tym forum to je znajdziesz.
IXc wczesne na których latali piloci PFT były wposażone już w nowe silniki ofkors (czyli tez inne kolektory spalin widoczne z zewnatrz), szerokie osłony na skrzydłach, wczesnego typu (V-kowe) stateczniki pionowe i poziome i mały filtr. Koła były pełne. Zdjęcia nie usprawiedliwiają takich obić farby: samoloty nowe pomalowane były dla Polaków a ci nie latali na nich aż tak długo by maszyny były tak poobijane.

Słusznie plujesz na producenta kalek: nie wiem jak się kładły (odnoszę wrażenie że są grube i sie błyszczą, może to wina zdjęć) ale kolorystycznie wołają o pomstę do nieba. Ani roundel red ani kolor liter kodowych nijak ma sie do rzeczywistości. Aha: brakuje też szachownicy na lewej burcie (przypuszczalnie tylko tam), przed owiewką, w układzie biało-czerwona, czyli odwrotnej do powszechnie wówczas przyjętego malowania.

Przychylam sie do pochwał nt kamuflażu, zwłaszcza jeżeli był malowany z ręki w 72-ójce - wyszedł super!
pozdrawiam
Tomek Siedlecki
Image
Image
Awatar użytkownika
Siodlo

Miejscowość: W-wa

Postprzez jacek-fighter » Czw Sie 17, 2006 6:19 pm

Był malowany z ręki w '72 i sam też jestem zadowolony.Oczywiście Polacy posiadali Spita ZX-5 ER 920. Na "dziewiątki" przesiedli się dopiero 23 marca '43, a mk.Vb i c otrzymywali od 12 marca '43.
non verbis sed gladiis
Image
Awatar użytkownika
jacek-fighter

Postprzez Wojciech Giemza » Czw Sie 17, 2006 7:13 pm

A mnie się te rozmyte granice kolorów nie podobają. Tak mi się kojarzy, że Anglicy malowali kamuflaż od szablonów, a nawet jeśli nie to i tak rozmycie na granicy było minimalne, takie "prawie ostre".
A jeśli już trzymać się wersji rozmytej, to w takim razie czemu granica Azure Blue jest ostra?
Obicia są jakoś tak przypadkowo rozrzucone, bez związku z faktycznymi ich przyczynami. Np. nie ma ich na krawędziach często zdejmowanych paneli (uzbrojenie, silnik, radio), a są na spodzie skrzydła w miejscach, na które się tylko patrzy.
Pozdrowienia
Wojtek
Awatar użytkownika
Wojciech Giemza

Miejscowość: Warszawa

Następna

Wróć do Galeria - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość