O Aerografach

Tutaj poruszamy zagadnienia związane z malowaniem modeli np farby, lakiery, aerografy.

O Aerografach

Postprzez Paweł Czarnocki » Sob Mar 12, 2005 6:31 pm

Cześć.
Jako, że dłubie pancerkę więc pytam pancerniaków. Czy ktoś miał do czynienia z tym aerografem?

http://hawid.com.pl/s/product_info.php/ ... ucts_id/63

Bo rozważam zakup nowego AZTEKA 4704 Contempo.
Awatar użytkownika
Paweł Czarnocki

Miejscowość: SIEDLCE

Postprzez Przemek Szymczyk » Sob Mar 12, 2005 6:42 pm

sądząc ze zdjęcia to zwykła PseudoIwata. Tylko jakieś 40 zł droższa niż normalnie....
Awatar użytkownika
Przemek Szymczyk

Miejscowość: Gorlice

Postprzez matejson » Sob Mar 12, 2005 7:04 pm

Polecam :) . Kup na allegro, ja kupiłem - nie żałuje
Matuesz Mathea
Na warsztacie:
coś tam dłubie....
Awatar użytkownika
matejson

Miejscowość: Gdynia

Postprzez p_fidelus » Sob Mar 12, 2005 9:14 pm

Pawle, pewnie będę odosobniony w swojej opinii ale zdecydowanie polecam AZTEKA. Ja posiadam AZTEKA A 4709, ostatnio wymieniłem sobie kilka dysz na nowe i działa super. Prawdę powiedziawszy mam mieszane uczucia jeśli chodzi o pistolet typu P-IWATA nie wiem dlaczego tak wszyscy sie nim zachwycają, przecież polski aerograf z rodem z Łukowa bije tą chińską podróbkę na głowę pod wg jakości wykonania i użytych materiałów i i serwis jest bardzo dobry.
Nie ma jak Image
Awatar użytkownika
p_fidelus

Miejscowość: Żywiec

Postprzez Paweł Czarnocki » Sob Mar 12, 2005 9:28 pm

p_fidelus napisał(a):Pawle, pewnie będę odosobniony w swojej opinii ale zdecydowanie polecam AZTEKA. Ja posiadam AZTEKA A 4709, ostatnio wymieniłem sobie kilka dysz na nowe i działa super. Prawdę powiedziawszy mam mieszane uczucia jeśli chodzi o pistolet typu P-IWATA nie wiem dlaczego tak wszyscy sie nim zachwycają, przecież polski aerograf z rodem z Łukowa bije tą chińską podróbkę na głowę pod wg jakości wykonania i użytych materiałów i i serwis jest bardzo dobry.

Też myślę o Łukowiaku. Tym bardziej że do producenta mam 29 kilometrów.
Awatar użytkownika
Paweł Czarnocki

Miejscowość: SIEDLCE

Postprzez matejson » Sob Mar 12, 2005 9:36 pm

p_fidelus napisał(a):Pawle, pewnie będę odosobniony w swojej opinii ale zdecydowanie polecam AZTEKA. Ja posiadam AZTEKA A 4709, ostatnio wymieniłem sobie kilka dysz na nowe i działa super. Prawdę powiedziawszy mam mieszane uczucia jeśli chodzi o pistolet typu P-IWATA nie wiem dlaczego tak wszyscy sie nim zachwycają, przecież polski aerograf z rodem z Łukowa bije tą chińską podróbkę na głowę pod wg jakości wykonania i użytych materiałów i i serwis jest bardzo dobry.

W czym tkwi różnica w malowaniu :?: ;o) Mnie sie wydaje, że przewage ma cena istotna dla większości ;o)
Matuesz Mathea
Na warsztacie:
coś tam dłubie....
Awatar użytkownika
matejson

Miejscowość: Gdynia

Postprzez p_fidelus » Sob Mar 12, 2005 10:05 pm

Zdaję sobie sprawę, że cena ma obecnie decydujące znaczenie i dlatego jest taki popularny i w sumie dobrze, bo przecież nie każdy jest jakimś tam masterem, a chce malować swoje modele przy użyciu areo i Chińczycy dali taką możliwość skutecznie wycinając konkurencję ceną i adekwatną do niej jakością sprzętu.
Nie ma jak Image
Awatar użytkownika
p_fidelus

Miejscowość: Żywiec

Postprzez Marcin Łukawski » Sob Mar 12, 2005 11:51 pm

Witam

A ja polecam zarówno Łukowiaka jak i P- Iwate :D

Zaczynałem od ruskiego aero , potem przyszedł czas na polskiego z Łukowa i malowałem nim bardzo długo efekty byly znakomite, dosc niedawno zdecydowałem sie na tak zachwalana P-Iwate i rezultaty sa nieco lepsze niz przy Łukowiaku. Co do tego ze Łukowiak bije na głowe P-Iwate niemoge sie zgodzic :). Miałem te dwa modele przez pewien czas w domu i malowałem raz jednym , raz drugim efekty osiagniete P-Iwata byly znacznie lepsze niz przy Łukowiaku wiec polski nabytek poszedł w odstawke (co nie znaczy ze jest złym aero).

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Łukawski

Miejscowość: Łódż

Postprzez TomB(raider) » Nie Mar 13, 2005 2:32 am

Cóż, przerobiłem kilka areografów. Dwa Azteki, dwie pseudo-I, no i Paashe.
Azteki - pierwszy, najtańszy, chyba w nazwie miał 1000 - nie nadaje się do pracy z butlą. Zimne powietrze powodowało pękanie rurki wewnątrz areo. Kolejny Aztek - 4704 - fajny do dużych powierzchni, ale nie do małych paseczków jak w niemieckiej pancerce, czy kamuflażach samolotów. Oczywiście spotkało mnie typowe uszkodzenie - element w kształcie litery H pękł ponieważ farba dostawała się do wnętrza areo - wg mnie, nie sposób tego uniknąć.
Pseudo-I, czyli podróbka areo znanego na zachodzie Europy jako Chaves'a. Areograf umożliwia bardziej precyzyjną robotę niż Aztek z dyszami Fine. Niestety wbrew pozorom nie jest to tani areograf. Pękające dysze, które są zrobione z miękkiego materiału kosztują ok. 40 zł. Dodając problemy z dostaniem uszczelek ( mi jedna pękła i jeden areo leży) utrzymanie areo nie jest tanie.
No i Paashe. Tu za dużo nie napiszę, ale po kilku psikaniach mobę napisać, że najlepszy areo jaki miałem w rękach. Niestety w Polsce nie jest to tani areo. Ale ja dochodzę do wniosku, że lepiej wydać więcej.
A najlepiej mieć dwa - pseudo i jakiś mercedesowaty areo. Więc na początek można kupić pI. Tylko chyba lepiej na allegro - taniej...

A, żeby Pawle, forumowej tradycji stało się zadość, to - temat był omawiany kilkukrotnie i użyj opcji Szukaj :-P :-P :-P :-P
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Autumn leży miedzy Konigsbergiem a Kaliningradem
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Krzysiek Kowalik » Sob Mar 19, 2005 1:33 pm

Awatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

Miejscowość: Kraków

Postprzez spiinacz » Sob Mar 19, 2005 3:11 pm

Dzieki uprzejmości Joolsa ;o) uzywamtego typu aero!! Nie wiem jak u was ale mam zaczyna (pewna uszczelka, gumka) przepuszczać powietrze z kompresora:
Image
Spotkał sie ktoś z czyś takim?
Swoją drogą sprzecik niczego sobie :) Polecam

Pozdro
4 Jools
Ostatnio edytowany przez spiinacz, Sob Mar 19, 2005 4:31 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
spiinacz

Miejscowość: Poznań

Postprzez Juli(an) Ludwicki » Sob Mar 19, 2005 4:25 pm

pozdro 4 spiin.. ;o)
Image..tla
Awatar użytkownika
Juli(an) Ludwicki

Miejscowość: 0-61

Postprzez Krzysiek Kowalik » Sob Mar 19, 2005 4:27 pm

Mowisz że to się psuje? Da się to naprawić czy trzeba iść w koszta i kupować zapasowe cześci? Słyszałem że części zamienne do tego aero są troszke drogie :?
Awatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

Miejscowość: Kraków

Postprzez Juli(an) Ludwicki » Sob Mar 19, 2005 4:35 pm

psuje sie jak uzywasz zlego rozpuszczalnika.. moze za mocnego dawalem do czyszczeinia.. ale tak to jest si krzysiu.. ;)
Image..tla
Awatar użytkownika
Juli(an) Ludwicki

Miejscowość: 0-61

Postprzez spiinacz » Sob Mar 19, 2005 4:41 pm

hmmm... psuje?! Aero ma ponad 2 lata i działa bez zarzutów!! Możlie ze ta uszczelka uszkodziła sie od rozpuszczalnika!! Usterka polega na tym ze w momencie gdy przestajemy malowac, to jeszcze przez chwilke ulatuje samo powietrze!! Nie wiem jak jest z jej wynianą :( Drogie częsci zamienne?! Jools sprytnie raz ukręcił dysze i za nową zapłacił 50 zeta!! Na allegro pozniej były po 30zeta (0,2mm i 0,3mm)!! Aero tez staniało z 200 zeta do 130 (na allegro)!!

Pozdro
Luq
Awatar użytkownika
spiinacz

Miejscowość: Poznań

Następna

Wróć do Malowanie modeli

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości