Sklep z aerografami w "normalnych" cenach ???

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Sklep z aerografami w "normalnych" cenach ???

Postprzez Rafhart » Pon Lis 07, 2005 8:45 pm

http://www.aerografia.com.pl/catalog/index.php

Poszukując nowego aerografu w necie natknąłem się na sklep w którym są markowe aerografy w dziwnie niskich cenach. Paasche od 157 zł dziwne. I to nie żaden plastik tylko metalowy choć jednofunkcyjny to i tak cena szok. Są też maszyny np. za 1600 zł ale „dwufunkcyjną” „V” można dostać za 237 zł. Teraz to sam się zastanawiam czy nie dołożyć tej stówki i nie kupić tej "V" , a już miałem P-iwate kupować. Czy ktoś może robił tam zakupy i może mi powiedzieć czy to czasem nie jakiś sklep widmo ???

http://www.aerografia.com.pl/catalog/in ... rers_id=11
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez Macio4ever » Wto Lis 08, 2005 12:58 am

Rafhart,

Za 70$ masz Iwatę HP-CR oryginał, z teflonowymi uszczelkami
Jak się sprężysz za Eclipse zależnie od wersji od 90$ do 110$, teflon, 2 akcyjny, dysza 0.35
I nie martwisz się, że pseduo-sprężynka w pseudo-sprzęcie będzie Ci pseudo działać :)

Tamiye kupisz w podobnym przedziale cenowym

Sklep, który podałeś - ceny mają z kosmosu - Sotar 20/20 za 2890 pln???? Można kupić ten aero za 180$ + przesyłka.

Jak potrzebujesz pomocy w sprowadzeniu - odezwij się na priv

Maciek
Awatar użytkownika
Macio4ever

Miejscowość: Warszawa

Re: Sklep z aerografami w "normalnych" cenach ???

Postprzez Rafal » Wto Lis 08, 2005 1:10 am

STOP pytaniom o aerografy: Który wybrać, który lepszy, jak malować

Jak mądrzezadawaćpytania
Rafal

Miejscowość: Wa-wa

Postprzez Rafhart » Wto Lis 08, 2005 1:17 am

Generalnie chodzi mi o Paasche ponieważ mam już jednego i maluje bez problemu od jakiś 26 lat. W porównaniu z innymi cenami z „Polski” Paasche jest tutaj w rewelacyjnej cenie.
Jeśli chodzi o „pseudo” to pewnie jakość adekwatna do ceny. Choć szczerze zastanawiam się nad jednym modelem ( podobny do Paasche ). Jestem ciekaw jak to się ma do mojego typu „H” . Sprowadzany sprzęt jest na pewno tańszy jak tylko się na coś zdecyduje na pewno dam znać.
Awatar użytkownika
Rafhart

Postprzez mr.jaro » Wto Lis 08, 2005 5:56 pm

O cenach nic nie mogę powiedzieć, jednak w większosci opisów nie doszukałem sie takich danych technicznych, jak na przykład wielkość dyszy. Na przykład dla Paasche, zamiast wielkości dyszy podane są wielkości plamki. Ponieważ na minimalną wielkość plamki wpływa wiele czynników (cisnienie powietrza, odległość malowania, gęstość farby, prędkość malowania, grubośc pigmentu, rodzaj farby, rodzaj rozcienczalnika i kilka innych) jej podawanie w opisie urządzenia graniczy z fikcją. W odniesieniu do urządzeń Badger - brak jakichkolwiek danych. Natomiast niezbyt tanie urządzenia firmy Thayer&Chandler posiadają dysze od 0,5mm, czyli (wedlug mnie) dużo za duże.
Pozdrowienia
Jarek Meissner

Miejscowość: Hannover

Postprzez Marcin Rzeszotek » Wto Lis 08, 2005 6:25 pm

Cześć,
Tutaj masz aerografy Paasche w niezłych cenach. Polecam VSR 90. Mam z pięć sztuk w sumie w tym pseudo-Iwatę i do tej pory nie znalazłem nic lepszego. Cuda można nim robić tylko trzeba umieć ;-) Ja nie umiem go wykorzystać ale znajomy na moim sprzęcie malował wszyściutko. Od obrazów po figurki.

http://www.kriskar.pl/aerografy.htm

Obsługa rewelacyjna i mają części w super cenach. Ale najważniejsze że w ogóle są.
Awatar użytkownika
Marcin Rzeszotek

Postprzez Rafhart » Wto Lis 08, 2005 6:58 pm

Tak tylko porównajcie sobie ceny aerografów troszkę szok.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Rafhart

Postprzez mr.jaro » Wto Lis 08, 2005 7:45 pm

Rafhart napisał(a):Tak tylko porównajcie sobie ceny aerografów troszkę szok.

Hmm, a ile kosztują te sławne pseudo-Iwaty? Niestety, nie potrafie ocenić ich jakości, ale czytałem na forum, że nie są aż takie złe. Jeśli są dużo tańsze, może faktycznie zdecydować się na coś takiego?

Czy kupno stosunkowo drogiego aerografu wysokiej jakości, bez dokładnej znajomości jego danych technicznych nie kryje w sobie zbyt dużego ryzyka?
Pozdrowienia
Jarek Meissner

Postprzez Rafhart » Wto Lis 08, 2005 8:00 pm

P-iwata ok. 99zł -130 zł ale dużo osób tym maluje , po za tym z tego co niektórzy piszą mają kilka sztuk „aero” (Jedna P-Iwata działa, dwie leżą rozczłonkowane na części) co może świadczyć o jakości.

A dobry sprzęt moim zdaniem dużej wyczyta.
Awatar użytkownika
Rafhart

Postprzez mr.jaro » Wto Lis 08, 2005 8:27 pm

Rafhart napisał(a):P-iwata ok. 99zł -130 zł ale dużo osób tym maluje , po za tym z tego co niektórzy piszą mają kilka sztuk „aero” (Jedna P-Iwata działa, dwie leżą rozczłonkowane na części) co może świadczyć o jakości.

A dobry sprzęt moim zdaniem dużej wyczyta.

To zależy. Nawet przypadkowe uszkodzenie drogiego sprzętu mocno boli...

Oczywiście nie chcę Ciebie do czegoś nakłaniać. Popytaj ludzi, którzy używają pseudo-Iwaty. Ja odnoszę wrażenie, że nie jest aż taka straszna.

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na drogi sprzęt oryginalny, postaraj się w pierwszej kolejności poznać jego dane techniczne. W ten sposób mozna czasami uniknać przykrych niespodzianek. Jako przyklad: ja nie wyobrazam sobie używania w modelarstwie plastikowym dysz większych, jak 0,2-0,3 mm. Już ten fakt dyskwalifikuje w moich oczach aerografy o znacznie większych dyszach, nawet jeśli pochodzą od renomowanych firm i posiadają bardzo konkurencyjną cenę. Ale to jest moje osobiste zdanie.
Pozdrowienia
Jarek Meissner

Postprzez Rafhart » Wto Lis 08, 2005 9:07 pm

Awatar użytkownika
Rafhart

Postprzez pavlo » Śro Lis 09, 2005 12:42 pm

jak przetestujesz to daj znać co o nim sądzisz - cena dość atrakcyjna
i pytanko - czy są dostępne jakieś inne dysze do niego?
Awatar użytkownika
pavlo

Miejscowość: Paryż-Wawa

Postprzez mr.jaro » Śro Lis 09, 2005 1:11 pm

Rafhart napisał(a):A właśnie kupiłem

Wygląda porządnie. Jeśli w przyszłości będziesz miał taką możliwość, postaraj się także o dysze i iglice w wymiarze 0,2. Drobne dysze ułatwiają malowanie plamek kamuflażu.
Pozdrowienia
Jarek Meissner

Postprzez Krzysztof Strużyna » Śro Lis 09, 2005 1:53 pm

A właśnie kupiłem

Szkoda tylko, że pobór farby jest do dołu :roll:

A jeśli chodzi o ceny Paasche'y w tym sklepiku to nawet fajne są. Niestety jedyny aero który by mnie tam interesował to VSR90, a na niego żadnej obniżki nie ma....Powiedziałbym nawet, że jest pioruńsko drogi.
Pozdrawiam Krzysztof
http://home.elka.pw.edu.pl/~kstruzyn/ (w budowie)
Na warsztacie:
Sopwith Camel 1/32, P-51B Revell 1/72, Spitfire MkV Revell 1/72
Awatar użytkownika
Krzysztof Strużyna

Postprzez Rafhart » Śro Lis 09, 2005 6:49 pm

Krzysztof a czemu nie , mam teraz Paasche Typ H i ma „zasilanie” od dołu i jest dobrze.
A co do tego „wynalazku” co kupiłem to nie spodziewam się za wiele. Bardziej chodziło mi o redukcje, wężyki , może zbiorniczki w Paasche da się wykorzystać. A aerograf no cóż zobaczymy. Na pewno dam wyczerpujący „artykuł” ze zdjęciami. Dysza 0,3 hmm zobaczymy do Paasche mam 4 dysze i tak maluje tylko jedną . Mi po głowie chodzi „VJR”

http://www.aerografia.com.pl/catalog/pr ... ucts_id=35
Awatar użytkownika
Rafhart

Następna

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości