prace ruszyły A-6E 1/72

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

prace ruszyły A-6E 1/72

Postprzez dzejo » Pon Kwi 25, 2005 7:21 pm

w koncu po wielu latach oczekiwań w pudle (kurde chyba z 10 ;-) ) nadeszła jego pora
postanowiłem zabrac sie za intrudera Italerki
prace zacząłem od wlotów powietrza, wygladały nieciekawie , a nie chciałem ich robic zakrytych F.O.D ami , wiec trzeba było jakoś zmodyfikowac ten italerowski wytwór
wyciałem troche platiku z kadłuba i czesci tworzacej wlot i zalałem twardym rózowym gipsem, po rozformowaniu otrzymałem bryłe któą trzeba było za pomoca nożyków i papieru sciernego doprowadzic do porzadku]
Image

kiedy juz uzyskałem satysfakcjonujący mnie kształt , wsadziłem go do koszulki termokurczliwej i poddałem działniu zapalniczki, efekt poniżej

Image

tak wykonaną czesc delikatie wyciąłem i zdjąłem z gipsowego rdzenia
tak wyglada wstepna przymiarka do wlotu , przed przyklejeniem i pomalowaniem
Image

to narazie tyle , trzymajcie kciuki , aby ta maszyna nie była w budowie pare lat jak to ostatnio u mnie bywa :D
pozdrawiam

Andrzej
Ostatnio edytowany przez dzejo, Pią Maj 13, 2005 1:10 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
dzejo

Miejscowość: KOŁO

Postprzez Krzysztof Strużyna » Pon Kwi 25, 2005 8:29 pm

Zapowiada się ciekawie. Bardzo interesujący warsztat. Napisz moze cos o tych koszulkach termokurczliwych. Do czego uzywasz i gdzie mozna dostac.
Pozdrawiam Krzysztof
http://home.elka.pw.edu.pl/~kstruzyn/ (w budowie)
Na warsztacie:
Sopwith Camel 1/32, P-51B Revell 1/72, Spitfire MkV Revell 1/72
Awatar użytkownika
Krzysztof Strużyna

Miejscowość: Warszawa

Postprzez TOMCAT » Wto Kwi 26, 2005 9:13 am

Koszulki termokurczliwe dostanie w każdym większym budowlanym markecie , lub w sklepach z gadżetami dla elektryków/może i elektronicznych :oops:
POZDRAWIAM
ARTUR SZOPA
Grupa Tomcatsky
Image
Awatar użytkownika
TOMCAT

Miejscowość: WARSZAWA

Postprzez dzejo » Pią Maj 13, 2005 1:08 pm

witam serdecznie

troche ruszyłem z dalszymi pracami , poniższa fotka pokazuje wklejone i pomalowane wloty powietrza

Image

w identyczny sposób zrobiłem rurki dysz wylotowych, czyli koszulka termokurczliwa, o mniejszej srednicy, pomalowana i odpowiednio wklejona, wymaga jeszcze przeszlifowania papierem2000 i przetarcia suchym pędzlem .
Niestety zdjęcie wyszło mi troche mało naswietlone , wiec na dniach postaram sie wkleic cos lepiej widocznego.
W częsc dziobową wkleiłem cięzarek ołowiany uformowany do kształtu wewnętrznego (foremka gipsowa)

Image

ruszyłem tez z bebechami wnętrza, co prezentuje poniższa fotka, zestaw jest waloryzowany o Zooma edka (niestety nieprodukowanego interior set nie udało mi sie zdobyc)

Image

tylna częsc za kabiną pilotów zostanie w miare moich możliwosci zmodyfikowana do wygladu bardziej przypominającego orginał :D

na tą chwile to wsio , wiec pozdrawiam i do usłycha :arrow:

Andrzej
Awatar użytkownika
dzejo

Postprzez Damiano82 » Pią Maj 13, 2005 3:11 pm

Witaj Dziejo
Wloty wyglądają kapitalnie.Budowałem kiedyś ten modelik i mnie się takie nie udały :( Ciekawie pomalowana tablica przyrządów tylko jeśli mogę coś zasugerować zaszpachluj jeszcze tą jamkę skurczową na kolumnie kokpitu bombardiera.Czekam z niecierpliwością na dalsze foty z budowy i życzę owcnej pracy bo zapowiada się naprawdę ciekawie.
Damiano82

Postprzez Mac Eyka » Pią Maj 13, 2005 3:43 pm

A ja wczoraj zakupiłem Provlera i nawet mam w planach go zrobić. Ale zaczynaja mnie brać wątpliwości
Image
Awatar użytkownika
Mac Eyka

Miejscowość: Ouagadougou w Burkina Faso

Postprzez dzejo » Sob Maj 14, 2005 7:02 pm

Mac Eyka napisał(a):A ja wczoraj zakupiłem Provlera i nawet mam w planach go zrobić. Ale zaczynaja mnie brać wątpliwości

odrazu wątpliwosci , jedziesz z koksem ;) i sie nie zastanawiasz :D
Ale swoją droga Prowler-pedzio , niesamowita maszynka tez mi sie marzy, taki Playboyowy :twisted: , niestety w 1/72 jest niewielki wybór , a najlepsza leciwa hasegawa niewiele oferuje w swoim zestawie , mimo to chetnie bym sie za nia jakby była okazja wymienił na mojego EA-6A z fujimi tyz Playboyowego :D

pozdrawiam

Andrzej
Awatar użytkownika
dzejo

Postprzez Marcin Witkowski » Pon Maj 16, 2005 2:58 am

Brawo za te wloty :!:
Jak dla mnie extra pomysł. Dziejo, napisz tylko czy aby koszulka jest "wdzięczna" w obróbce. Bo z moich doświadczeń wynika, że to jest dość "gumowate ciało"
;o)
Pozdrawiam
ScaleTomcatTweeker

Image
Awatar użytkownika
Marcin Witkowski

Miejscowość: Tychy

Postprzez dzejo » Pon Maj 16, 2005 7:31 am

Marcin Witkowski napisał(a): napisz tylko czy aby koszulka jest "wdzięczna" w obróbce. Bo z moich doświadczeń wynika, że to jest dość "gumowate ciało"
;o)

dokładnie , niestety ta koszulka to bardzo niewdzieczne , gumowate ciało, (przypominające kiepskie figurki1/72, z których za cholere nie można ładnie usunąc nadlewek czy lini podziałów) , nie mniej jednak da sie to obrabiac , najlepiej czymś bardzo ostrym , a i papierem sciernym tez nie najgorzej idzie , kolejnym problemem jest kiepska przywieralność farby do tej powłoki , wiec najlepiej malowac po wklejeniu kiedy wiemy ze nie bedziemy tego sciskac , wyginac , ani nawet dotykac ;)
Ale mozliwosci są całkiem spore i przy odrobinie pracy efekty zadowalajace

pozdrawiam

Andrzej
Awatar użytkownika
dzejo

Postprzez dzejo » Pią Lip 15, 2005 2:04 pm

witam ponownie po dłuższej przerwie
jak zwykle wakacyjny czas spowodował mały zastój , ale pare zdjęc sprzed kilku tygodni choć zaprezentuje (niestety od tamtego czasu niewiele sie ruszyło ;-) )
model praktycznie prawie gotowy do malowania, jeszcze tylko drobne poprawki i korekty.
Przedział za pliotami lekko skorygowany , scięta płyta za fotelami , w jej miejsce postaram sie wykonac "pancerne zagłówki ochronne" ale to na koniec.
http://i2.photobucket.com/albums/y16/dz ... 00x600.jpg

czy w wakacje uda mis ie jeszcze cos dorobic , hmmm... czas pokaże trzymajcie kciuki aby tak :D
------------------------------------------------
pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
dzejo

Postprzez Darek Jakubczak » Pon Lip 25, 2005 8:22 pm

Witam
Widzę że walczymy z tym samym modelem, pomysł z wlotami faktycznie niezły ale ja postanowiłem je zakryć.
Tutaj jest kilka fotek mojego Intruderka:
http://photobucket.com/albums/b71/Jakubek/?action=view&current=03006.jpg
http://photobucket.com/albums/b71/Jakubek/?action=view&current=03007.jpg
http://photobucket.com/albums/b71/Jakubek/?action=view&current=01003.jpg
http://photobucket.com/albums/b71/Jakubek/?action=view&current=03005.jpg

Niestety wklejania fotek na forum jeszcze nie opanowałem.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Darek Jakubczak

Miejscowość: Łask

Postprzez Bart » Śro Lip 27, 2005 11:44 am

widze ze wszystkim polowki kadluba nie zabardzo pasowaly dos siebie a juz myslalem ze to ja tak skiepscilem ;o) a z koszulkami ekstra pomysl
Pozdrawiam Bart
Image
SR-71 - 99% || A-6E - 99%|| AH-1G - 99% || F-84G - 99% || F-117 - 60% || Hawker Hunter - 40%|| Mi-8/17 - 5% || YF-16A - 5%
Awatar użytkownika
Bart

Miejscowość: Toruń

Postprzez dzejo » Śro Lip 27, 2005 1:27 pm

Darek Jakubczak napisał(a):Witam
Widzę że walczymy z tym samym modelem

czesc Darku
niezła ta Twoja maszynka , ja swojej, co widac ,nie planuje tak rozbierac , ale chetnie popatrze na koncowe efekty Twojej roboty.
Używałes jakis zestawów waloryzujacych , czy wszystyko samoróbka?
pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
dzejo

Postprzez Darek Jakubczak » Pią Lip 29, 2005 8:11 pm

Mam do niego dwie blaszki Eduarda: SS144 i 72 146 ale niewiele z tego bedzie wykorzystane.
Oczywiście końcowym efektem sie pochwalę.
Chwilowo zastój, wiadomo lato i wakacje od modelarstwa.
Awatar użytkownika
Darek Jakubczak

Miejscowość: Łask

Postprzez dzejo » Pią Mar 03, 2006 8:50 pm

Poooooowoooli , ospaaaale jak zółw ocięzaaaaleeee....... ale najwazniejsze ze do przodu 8-)

Image

Image

Image

Jeszcze kilka drobnych poprawek lakierniczych i kamo bedzie gotowe
pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
dzejo

Następna

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości