Usuwanie farby z modelu ?

Najczęstsze problemy, ważne zagadnienia dotyczące budowy modeli pojazdów wojskowych.

Usuwanie farby z modelu ?

Postprzez Teufel » Sob Gru 06, 2003 8:34 am

No właśnie, jak to zrobić żeby nie naruszyć struktury modelu, szczególnie drobnych elementów? Chodzi mi model academy w skali 1\35
Teufel

Miejscowość: Thorn

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Sob Gru 06, 2003 10:13 am

Zalezy jakimi farbami malowałes. Jeżeli olejnymi, to moczysz w krecie i farba sama spływa. Jezeli akrylowymi, to czeka Cie iunwestycja w zmywacz do farb akrylowych. Mozesz takze nalać rzeczony zmywacz do aerografu i kawałek po kawalku zmywac farbe. Ale trudno mi powiedziec która metoda jest bardziej ekonommiczna pod wzgledem zurzycia zmywacza.
pozdrawiam
kamil
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Teufel » Sob Gru 06, 2003 10:55 am

Malowane Humbrolami.
Ile trzymać w krecie? (Żeby mi nie zjadł modelu)?
Teufel

Postprzez Yoony » Sob Gru 06, 2003 12:42 pm

wez flaszke po napoju nalej wody tak z 3/4 syp kreta az ostatnie granulki nie beda sie rozpuszczac utop w tym model
do demontazu wszystkie elementy aluminiowe
lufy gaski itp
blach mosieznych nie testowalem
plastiku samego nieruszy
jak ci sie spieszy to po 24 H mozesz wyjac i delikatnie miekka szczotka do zembow zmywac
jak sie niespieszy to zostaw go na miesia c farba sama zlezie

kret to czyste NaOH wiec ostroznie osobiscie wzystko robie pod bierzaca woda i dobrze umyc lapki wyzaarte dziury wychodza po 1 praniu :)
Awatar użytkownika
Yoony

Miejscowość: Łódź

Postprzez Teufel » Sob Gru 06, 2003 1:15 pm

Wielkie Dzięki
Wielkie Joł
Teufel

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Sob Gru 06, 2003 3:42 pm

jeżeli woda, w której rozpuszczasz kreta jest ciepła, farba spłynie od razu, jak plakatówka wsadzona do woidy. Jezeli model nie jest duży, i masz moiz.,iwosc manewrowania nim, to wez w duzą pensete alenbno jakies inne szcvzypce i jak pomieszasz nim rozpusczony roiztwór, to farba sama zlezie. spłynie.
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Radagast » Sob Gru 06, 2003 6:33 pm

Tak kret jest świetby do ściągania starych powłok malarskich,ale jak chcesz mieć model nie naruszony to ja bym się zastanowił.Mi ostatnio model rozpadł się na części pierwsze po 5 min moczenia w krecie.
Awatar użytkownika
Radagast

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Sob Gru 06, 2003 6:58 pm

Bo pewnie cyjanoakrylami sklejałes.. Poza tym nikt nie mówił, ze kret nie rozkleja.. kret nie niszczy polastiku jedynie ;o)
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Teufel » Sob Gru 06, 2003 9:35 pm

No to super
teraz piszecie że mi sie model rozleic?
Nie znam się na klejach
kleiłem zwykłym, takim płynnym
Teufel

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Sob Gru 06, 2003 11:00 pm

z tego co wiem to wszytskie są płynne..
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Radagast » Nie Gru 07, 2003 4:35 pm

Bynajmniej cyjanoakrylu nie użuwałem.Generalnie stosuje Revell Contacta Professional,podejrzewam,że wtedy też nim właśnie kleilem model.
Poza tym nikt nie mówił, ze kret nie rozkleja.. kret nie niszczy polastiku jedynie

A właśnie,że kolega Teufel prosił o taki sposób sćiągania farby aby struktura modelu nie została naruszona.[/quote]
Awatar użytkownika
Radagast

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez mionch » Nie Gru 07, 2003 4:46 pm

Hmm... dziwne że nikt tu o Wamodowskim specyfiku ("zmywaczu do farb akrylowych") nie naipsał. Myślę, że jest on najlepszy w tym wypadku... Pięknie działa na wszystkie farby, struktury modelu ani trochę nie narusza... Ja już nim "wyczyściłem" Bronco i całe osłony do Suzuki Hayabus'y... Jak farba jest dobra trzeba czasami popracować trochę wacikiem, a stare farby same razu się łuszczą...

Pozdrawiam
Michał "mionch" Dżaman

Raport z warsztatu:
niewiadomo jak długa przerwa w działalności...

https://ordergroup.pl
Awatar użytkownika
mionch

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Sławek » Pon Gru 08, 2003 10:04 pm

Jeszcze jedna uwaga. Kret może reagować z mosiądzem czyli elementami fototrawionymi.

Sam zastanawiam się nad zmyciem (przemalowaniem) pantery w 1/35 bo mi na słoneczku wypłowiała. Malowałem akrylami TAMIYA ale bez bezbarwnego zabezpieczenia. Teraz nie wiem czy zmywać czy przemalować.
Pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Pitusbajdus » Sob Gru 20, 2003 1:57 am

Mnie kiedyś radzono zmyć sodą kaustyczną, ale nie próbowałem jeszcze.
A tak w ogóle to pomaluj sobie sklejone jakieś odpadki z ramek i spróbój najpierw na nich.
Pitusbajdus

Postprzez MurzynGda » Wto Paź 26, 2004 9:57 pm

splywa dzis tak zrobilem ze swoim modelem i jest git ..ale mam pytanie czy jak bym wykapal model w krcie z gumowymi gasienicami to cos z nich zostanie??..prosze o odpowiedz..dzieki
[url=http://img843.imageshack.us/i/malywt.jpg[URL=http://img26.imageshack.us/i/61924967541f0f1e840e5b.jpg/]Image[/url]/]Image
Awatar użytkownika
MurzynGda

Miejscowość: Gdańsk

Następna

Wróć do Jak to zrobić - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości