T34/76 Russian Tank 1943 (1/35)

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

T34/76 Russian Tank 1943 (1/35)

Postprzez Vasquez_ck » Sob Sty 24, 2015 10:54 pm

Witam serdecznie!
Zaczynam składać swój pierwszy model. Wybrałem T34 w skali 1:35 firmy Tamiya. Założenie tematu w dziale warsztat ma na celu zamieszczanie zdjęć z postępu prac oraz wyłapywanie przez doświadczonych użytkowników ewentualnych błędów czy niedoróbek. Zapewne takie będą z racji mojego stopnia zaawansowania. Nie mam w planach dodawania elementów z poza pudełka (na to jeszcze przyjdzie czas). Najgorsze jest to, że nie mam zbyt wiele czasu na spokojne zajęcie się sklejaniem :( Pozostają jedynie weekendy ze względu na pracę.

Na początek skleiłem i pomalowałem zestawy kół.
Image

Dodatkowo postanowiłem (nie wiem czy dobrze) przeszlifować wannę od spodu. Wydaje mi się, że chyba zbyt ostro :roll:
Image

Tutaj pojawia się pytanie... Czy tak naprawdę miało to jakikolwiek sens? Przecież i tak nie będzie to w żaden sposób widoczne. Ale z drugiej strony chciałbym za jakiś czas popatrzeć na wykonany model i stwierdzić, że zwracałem uwagę na każdy szczegół 8-)
Powstałe rysy trzeba jakoś zamaskować ale nie mam koncepcji... Poszpachlować, doczyścić i pomalować? (tylko jakim kolorem :roll: ).

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi w trakcie postępu prac oraz wszelką krytykę :) :notworthy:
Mam nadzieję, że pomożecie mi skończyć ten model i będę mógł się nim pochwalić ;o)

Pozdrawiam
Mateusz
Vasquez_ck

Re: T34/76 Russian Tank 1943 (1/35)

Postprzez sickboy69 » Nie Sty 25, 2015 6:31 pm

Czołgiem! Jedni odwzorowują dokładnie model i robią spód wanny, łącznie z dorabianiem brakujących nitów, śróbek etc., są tacy którzy biorą to co dał zestaw ale szpachlują/zasłaniają wszelkie dziury i są tacy m.in. ja, którzy mają to w głębokim powarzaniu oczywiście pod warunkiem, że tego nie widać.
Więc jak to mówią rzecz gustu. Te koła mają gumowe bandaże czy je po prostu pomalowałeś?
i zrezygnował bym z tego znaku wodnego na fotkach, trochę irytuje i psuje ogólny odbiór
Awatar użytkownika
sickboy69

Miejscowość: ŁÓDŹ

Postprzez Vasquez_ck » Nie Sty 25, 2015 8:30 pm

Z racji mojego braku zaawansowania nie chcę na tym etapie dodawać nic od siebie. Zależy mi tylko na poprawnej technice :) Chciałbym do maksimum ograniczyć wszelkie niedoskonałości elementów (starałem się kupić model z wyższej półki ale wiadomo - różnie bywa).
Myślę, że w tym wypadku dobrym posunięciem będzie szpachlowanie i pomalowanie. Nawet jak coś się nie uda to nie będzie to widoczne. Dobre miejsce na ćwiczenie :)
Jeśli chodzi o koła to są one pomalowane akrylami Tamiya.

Pozdrawiam
Mateusz
Vasquez_ck

Postprzez Modelarz =) » Pon Sty 26, 2015 5:10 pm

Model fajny i przyjemny w sklejaniu.Ja na początku nie wiedziałem do czego jest to metalowe podłużne coś,a jest to do kół przednich.Radzę ci zaszpachlować te dziury na spodniej stronie wanny i przeszlifować.Może nie będzie widać,ale satysfakcja pozostanie.I chyba lepiej kupić jakieś ogniwkowe gąsienice niż używać tych gumowych.Gdyby nie ten szkopuł to model już od pół roku stałby sobie u mnie na półeczce,a tak muszę szukać w Internecie.
Modelarz =)

Postprzez Vasquez_ck » Pon Sty 26, 2015 8:06 pm

Modelarz =) napisał(a):Radzę ci zaszpachlować te dziury na spodniej stronie wanny i przeszlifować.

Mógłbyś podpowiedzieć które? :)

Jeśli chodzi o gąsienice... Są jakieś konkretne czy trzeba kombinować?
Vasquez_ck

Postprzez Modelarz =) » Wto Sty 27, 2015 4:56 pm

Jeśli chodzi o dziury to te na ostatnim zdjęciu,wokół których szlifowałeś,byle nie tą z przodu wanny kadłuba,bo śrubki nie wkręcisz.Z tego co wiem to Bilek produkuje te gąsienice,niestety nie pamiętam numeru.Jak znajdę to ci podam.
Modelarz =)

Postprzez Vasquez_ck » Nie Lut 01, 2015 10:09 pm

Witam!
Niestety dopiero w przyszłym tygodniu znajdę chwilę na szpachlowanie. A szkoda bo chciałem ruszyć z tematem :( Dużo czytałem o tym, że cierpliwość jest najważniejsza i pośpiech nic nie da. Nie będę wcale spieszył się z ukończeniem modelu.

Modelarz =) napisał(a):Z tego co wiem to Bilek produkuje te gąsienice,niestety nie pamiętam numeru.Jak znajdę to ci podam.

Z góry dziękuję ;)

P.S. Tak sobie pomyślałem, że ciekawie mogłoby być gdyby udało się skleić jakąś brygadę w której skład wchodził ten model. Co o tym sądzicie? Każda propozycja mile widziana :)
Vasquez_ck

Postprzez Vasquez_ck » Sob Lut 28, 2015 12:37 pm

Witam!

Wczoraj pierwszy raz szpachlowałem wannę modelu.

Image

Nie jest to zbyt higieniczne ale to początki. Taśma podkleiłem kawałek kartony, żeby szpachlówka nie spadła. Nie wiem czy to dobrze ale osiągnąłem zamierzony efekt.

Image

Dzisiaj po nocnym leżakowaniu widać, że szpachla się "wciągnęła". Użyłem Tamiya Putty Basic. Mam pytanie czy przed położeniem kolejnej warstwy poprzednia powinna wyschnąć do pełnego stwardnienia? Ewentualnie ile trwa taki proces w temperaturze pokojowej?
Proszę o opinie, podpowiedzi i porady :)

Pozdrawiam
Mateusz
Vasquez_ck

Postprzez Corporal_PL » Sob Lut 28, 2015 1:00 pm

Jeśli robisz wóz, który ma swoją historię walk zostaw jak jest bo i tak błoto na wannie wszystko przykryje.
Nie umiecie szanować własnej armii-będziecie szanować obcą.

Prawdziwy żołnierz nie walczy dlatego,że nienawidzi to co jest przed nim ale dlatego, że kocha to co jest za nim.

Pieniądze szczęścia nie dają ale za pieniądze można kupić czołg, a czołg daje szczęście.
Awatar użytkownika
Corporal_PL

Miejscowość: Żagań

Postprzez Vasquez_ck » Sob Lut 28, 2015 7:31 pm

Image

Jesteśmy na kołach :)
Czy wszystkie koła powinny się luźno obracać? Zapewne model w przyszłości będzie ulokowany na dioramie więc raczej nie ma to większego znaczenia.

Image

Zacząłem też pracę nad górą... Czy ta szczelina na zdjęciu powyżej będzie widoczna? Może warto ją zaszpachlować?

Pozdrawiam
Mateusz
Vasquez_ck

Postprzez Modelarz =) » Pon Mar 02, 2015 8:03 pm

Jeśli nie chcesz,żeby koła wypadały to je przyklej.Oczywiście możesz się pokusić o dorobienie jakiegoś systemu,dzięki któremu koła będą się obracały.

Co do gąsienic to numer to chyba 202,ale pewności nie mam.Zawsze możesz wejść do sklepu internetowego,np.Mojehobby.pl i wpisać w wyszukiwarkę: ,,T34",skala ,,1:35" i producent ,,Bilek".
Modelarz =)

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości