Polski Mi-24 Trumpeter 1:35 diorama 1pspec

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Polski Mi-24 Trumpeter 1:35 diorama 1pspec

Postprzez rosik » Pią Gru 10, 2010 10:29 pm

Witam serdecznie, chciałem zaprezentować mój najnowszy model, to jest mój trzeci model jaki postanowiłem zrobić, poprzednie dwa umieściłem na forum:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=45494
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=45495
Tym razem będzie to relacja.
Model przedsatawiać będzie Polski Mi-24 w skali 1:35 na dioramce. całość prezentować będzie desant żołnierzy 1 Pułku Specjalnego Komandosów z Lublińca, stąd HK416.
Na początek częściowo kilka zdjętek dioramy:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Diorama na razie w początkowej fazie pracy. Żolnierze też jeszcze do obrobienia. A poniżej kilka zdjęć kokpitu.
Image
Image
Image

Później postaram się wrzucić kilka nowych zdjęć. Jestem początkującym modelarzem (to mój trzeci model) więc poproszę o jakieś rady itd. Pomoc mile widziana. Pozdrawiam
rosik

Postprzez maatek112 » Śro Gru 15, 2010 5:12 pm

Czekamy na zdjęcia:)
PS.Nie dodawaj tak dużo zdjęć bo trochę to trwa zanim się załadują
maatek112

Postprzez crustian » Śro Gru 15, 2010 6:03 pm

Elegancko się zapowiada mi ilość zdjęć nie przeszkadza nawet mam lekki niedosyt :).Może napisz jak zrobiłeś murawę?
Nigdy nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy.
Image Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych
Awatar użytkownika
crustian

Miejscowość: Inowrocław-Hohensalza/Arrasate-Mondragon

Postprzez lukasz.tur » Śro Gru 15, 2010 7:22 pm

Będzie się działo. Ciekawie i smacznie się zapowiada. (Dawno nie jadłem sucharów) 8-)
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Miejscowość: Dęblin/Ryki/Warszawa

Postprzez Intruder » Śro Gru 15, 2010 7:59 pm

Również chciałbym się dowiedzieć jak taką trawkę i w ogóle dioramę zrobić. :)

PS. Masz we mnie widza, jeżeli chodzi o ten model.
Awatar użytkownika
Intruder

Miejscowość: Tuchola

Postprzez Tomek Mroczkowski » Czw Gru 16, 2010 4:31 pm

Wtrące swoje 5 groszy, drzewa są statyczne, więc jeśli śmigłowiec tylko przycukną to w takiej odległości te drzewka powinny stracić większość uliścienia. Mech wg mnie nie pasuje w ogóle, odcina się mocno od reszty. A tak poza tym to powodzenia!
Image
Awatar użytkownika
Tomek Mroczkowski

Miejscowość: Frombork

Postprzez rosik » Pią Gru 17, 2010 4:28 pm

Witam ponownie, nie wstawiałem tu nic dawno bo mnie nie bylo w domu. Bywam tylko w wekendy. Pod koniec tego weekendu wstawię większa porcję zdjęć.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Przezpraszam za słąbej jakości zdjęcia ale były robione telefonem i w dodatku wieczorem.
Co do dioramy to będę musiał jeszcze dołożyć wysoką trawę i ją położyc od łopat wirnika, to samo z drzewami, na razie one są talko powbijane orientacyjnie na szpilkach w podłoże. To samo zrobiłem z żołnierzami, bo nie mają wyważonego środka ciężkości i nie stoją, musiałem szpilki od spodu w nich powbijać w podeszwy. Trawa to gotowiec kupiony firmy Model-Scene. Można kupić w internecie na polskich stronach sklepów.
rosik

Postprzez Michal » Sob Gru 18, 2010 12:58 pm

Dwie drobne uwagi "taktyczne":
1) brak ubezpieczenia od strony zarośli
2) nie ma sensu przechodzenie na broń krótką w otwartym terenie (a właśnie tak jest pokazany żołnierz w centrum) - no chyba że awaria karabinka nastąpiła?
Michał
Awatar użytkownika
Michal

Miejscowość: Kraków

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Sob Gru 18, 2010 7:52 pm

Ja znawcą taktyki nie jestem, więc się nie wypowiem na ten temat. Natomiast warto się zastanowić i dodać do dioramy elementy, które nadadzą temu tematowi dynamiki. Popatrz na filmiki z helikopterami. Zwróc uwagę co dzieje się w ich bliskim otoczeniu-dodając pewne detale sprawisz, że diorama ożyje. Na początek popracowałbym nad koronami drzew-tu wyglądają bardzo spokojnie. Całość zapowiada sie ciekawie...
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez agalant » Sob Gru 18, 2010 9:52 pm

Hmm... Myślę, że tak blisko drzew nigdy w życiu bym nie siadał. Na oko są już w świetle wirnika, a realnie rzecz biorąc nigdy nie siada się bez bezpiecznego zapasu. Chyba, że drzewa rachityczne, a maszyna ma mocne łopaty, wtedy można próbować "wycinki".

No i jak ktoś już napisał: podczas desantu silników się nie wyłącza, więc krzaki, drzewa, trawa - wszystko powinno być targane podmuchem. Czy myślisz o jakimś napędzie, by wirniki się kręciły?
Geniusz? Zbudować samolot z drewna, produkować go masowo w fabykach mebli i jeszcze tym wygrywać.
agalant

Miejscowość: Hamburg/Warszawa/Kalisz

Postprzez rosik » Nie Gru 19, 2010 4:46 pm

Drzewa są wsadzone chwilowo, one nie sa przyklejone itd, sam jeszcze nie wiem z ktorej strony one będą a z której posadzę śmigło. Na pewno coś spóbuje wykombinować aby były bardziej pochylone, trawę też zasadzę tak aby się kładła pod wirnikami. Na pewno śmigło będzie stało wna skraju dioramy wiec w dość sporej odległości od drzew. Co do tych małych gostków, to nie wszyscy będa na dioramce. Ten z pistoletem na pewno wypada bo wiadomo że nie pasuje za bardzo do tej sytuacji taktycznej którą mamy na dioramce. 1pspec działa w 6osobowych grupach więc tylu powinno być na dioramie.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
rosik

Postprzez rosik » Pon Sty 17, 2011 4:58 pm

Kolejnych kilka fotek.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Model do najtańszych nie nalezy, co mnie zaskoczylo to to ze malo jest elementow, szczegolnie w kokpicie. Na wielki plus to mega super dopasowanie czesci. Wszystko pasuje idealnie bez przycinania i pilowania.
rosik

Postprzez nariman » Śro Sty 19, 2011 6:56 pm

Witam, fajnie się zapowiada. Fajny kokpit, pilot troche zabawny, wygląda jak by mu wilk od tylu w dupe zaj.... :shock: (bez obrazy)
Na warsztacie:
Avro Lancaster Tamiya 1/48 +/- 40% czeka na lepsze czasy
A6M5 Zero Hasegawa 1/48 60%
A-20 Havoc Revell 1/48 40%
I parę innych :P
Awatar użytkownika
nariman

Miejscowość: wlkp

Postprzez rosik » Pon Sty 31, 2011 9:30 pm

Kilka nowych fotek. Juz prawie skonczone, jeszcze tylko kalki z polską szachownicą nanieść. Pozniej bedzie mozna sie zabrac za diorame.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
rosik

Postprzez rosik » Pon Sty 31, 2011 9:46 pm

Kilka nowych fotek. Juz prawie skonczone, jeszcze tylko kalki z polską szachownicą nanieść. Pozniej bedzie mozna sie zabrac za diorame.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
rosik

Następna

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości