Polski Zwieroboj

Galerie gotowych modeli pojazdów wojskowych.

Polski Zwieroboj

Postprzez Michal » Nie Wrz 09, 2007 3:18 pm

Czyli ISU-122 we frontowym malowaniu 25 pułku artylerii samobieżnej, skala 1:72. Model Italeri z jarzmem i lufą od PST (podziękowania dla kolego Modelarza za części!) - bo Italeri pisze na pudełku ISU-122 a w środku jest ISU-122S. Wątek warsztatowy z detalami co i jak było robione http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=32866
A poniżej fotki - napiszcie jak się wam podoba.
Image Image Image

Image Image Image

Image Image Image
Michał
Awatar użytkownika
Michal

Miejscowość: Kraków

Postprzez Modelarz » Nie Wrz 09, 2007 6:05 pm

No i bardzo fajny model zbudowałeś.
Podoba mi się ubłocenie, cały układ jezdny, i ta kłoda do samo-wyciągania z błota.

Mam jednak kilka małych uwag:
Po pierwsze wkm jest za bardzo ... srebrny. Proponuję zwashować go lekko czernią.
Po drugie odpryski są również zbyt srebrne a niektóre (np na zewnętrznych zbiornikach z paliwem) odrobinę za długie :-). Na przyszłość polecam zamiast koloru stali użyć gun metal (na ModelMasterach sie absolutnie nie znam ale np. w Pactrach jest spora różnica między steel, który jest zbyt srebrny a gun metalem)
Kurz szarą pastelą robiłbym tylko na poziomych powierzchniach bo na ścianach nadbudówki wygląda to raczej jak wytarcie. Szczególnie widać to na 6tym zdjęciu. Proponowałbym przetrzeć lekko suchym pędzlem nie-poziome powierzchnie kolorem bazowy żeby te plamy-przetarcia zniwelować.

A poza tym model bardzo mi przypadł do gustu bo nie jest monotonny i .. po prostu fajny.
Pozdrawiam
Marek "Modelarz"

Image
Awatar użytkownika
Modelarz

Miejscowość: Toruń

Postprzez imek » Wto Wrz 11, 2007 6:45 pm

Witam. Nie podobają mi się te srebrne kreski. Jeśli to mają być obicia to na pewno nie takie duże i srebrne. KM też mi się nie podoba, lepiej pociągnij go gun metalem. I wyrzuć to coś co imituje antenę, kawałek świtłowodu, bądź rozciągniety palstki napewno będą lapiej wyglądać
Sztukmistrz z Lublina
1/35 ponad wszystko
strona klubowa http://www.ztslublin.pl
Awatar użytkownika
imek

Miejscowość: Lublin

Postprzez a jak myślisz » Wto Wrz 11, 2007 9:29 pm

ja bym proponował lekko podgiąć odcinki gąsek między kołami jezdnymi a napinającym i napędowym.

i te błoto dosyć rdzawe, albo mi się zdaje ;o)

Pozdrawiam.

Tank aż się prosi o jakiś odcinek polnej drogi po której by zasuwał rozrzucając błoto na wszystkie strony ;o) :D
Awatar użytkownika
a jak myślisz

Wróć do Galeria - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości