Model Warszawy M20

Najczęstsze problemy, ważne zagadnienia dotyczące budowy modeli pojazdów cywilnych.

Model Warszawy M20

Postprzez Winiar » Wto Wrz 18, 2012 5:02 pm

Witam
Jeżeli chodzi o modelarstwo, jestem bardzo początkujący. Zwykle sklejałem modele papierowe z "Małego modelarza". Wpadłem na pewien pomysł i chciałbym zapytać co o tym sądzicie i czy moje pomysły są w miarę realne by zrobić własny model rc. Mianowicie chciałbym zrobić nadwozie do modelu spalinowego rc korzystając z szablonów z "Małego modelarza" (powiększonych w odpowiednich proporcjach), które wykonane będzie z blachy miedzianej. Wszelkie połączenia nadwozia zamierzam zlutować, tak jak robi się to w instalacjach grzewczych a resztę mechanicznie (czyli śrubki etc.) Oczywiście nie wszystko będzie żywcem zerżnięte z szablonu, większość elementów trzeba będzie "wyklepać" (by nie były zbyt kwadratowe, jak w modelu papierowym). Będę wdzięczny za wszystkie opinie na temat mojego pomysłu, za krytykę również będę wdzięczny (to najlepszy motywator :) ) Mam nadzieje że piszę w odpowiednim dziale
Winiar

Re: Model Warszawy M20

Postprzez Biskup » Wto Wrz 18, 2012 6:23 pm

Pomysł jest realny, ale nie koniecznie na samo nadwozie, ale na „matkę”, której się użyje do zrobienia nadwozia do modelu sterowanego. W modelach RC nadwozia są z tworzywa, bo ulega on uszkodzeniu i taniej jest wymienić element plastikowy niż metalowy. Poza tym ważna jest masa. Mając taką „matkę” zrobioną przez Ciebie właściwe nadwozie można zrobić metodą Vacuformy z tworzywa.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Wróć do Jak to zrobić - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość