Przeróbka modelu Burago (początkujący)

Najczęstsze problemy, ważne zagadnienia dotyczące budowy modeli pojazdów cywilnych.

Przeróbka modelu Burago (początkujący)

Postprzez maurycy815 » Sob Mar 03, 2012 11:15 am

Witam wszystkich. Wczoraj szukając tekstury do modelu mojego 3d, trafiłem na waszą stronę. Po obejrzeniu kilku prac stwierdziłem, że z małymi kosztami mógłbym sam spróbować i zobaczyć czy mi się spodoba modelarstwo. Przejdę do rzeczy.
Otóż stoi u mnie Range Rover z Burago, skala chyba 1:24. Zepsuł mi się aparat więc wrzucam fotki które znalazłem w google.
Image
Tak wygląda ogółem, mój jest cukierkowo niebieski i ma całe czarne wnętrze.
Image
Wgl. gdy go dostałem (ok. 4lata temu) nie umiałem jeszcze nakładać kalek, i bawić się z innymi rzeczami. Więc u mnie ich nie ma.

Planuję zmienić na 100%:
- wnętrze, kolory, nadać imitację skóry i drewna
- pomalować silnik na realne kolory, bo również jest cały czarny
- zrobić coś z chromowanymi częściami, bo plastik błyszczy się jak psu jajca

Dalsze plany jak będzie mi coś wychodziło to:
- przemalować całą karoserię, razem z felgami
- zaopiekować się detalami choćby pomalowanie listw na drzwiach itd.
- pomalować kierunki na światłach
- no i co najważniejsze dodać kalki Range Rovera

Po co byłby ten post gdyby nie pytania.
Od czego proponujecie zacząć? Jestem totalnym lajkiem jeżeli chodzi o modelarstwo. Kocham robić rzeczy manualne, więc pewnie dam rade.
Jeszcze jedno, chcę na wnętrze nakleić na taśmę dwustronną wydruk drewna i przeciągnąć to lakierem bezbarwnym, aby nadać połysk.

EDIT:
Można malować model lakierem do paznokci? Chodzi o drobnostki typu silnik albo klamka?
Pozdro ;D
Awatar użytkownika
maurycy815

Miejscowość: Olsztyn

Re: Przeróbka modelu Burago (początkujący)

Postprzez Rafhart » Sob Mar 10, 2012 2:00 pm

Lepsze są farby modelarskie do malowania. Poczytaj trochę na forum znajdziesz dużo porad i wskazówek jak i czym malować.
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Wróć do Jak to zrobić - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość