Flok, flokowanie, flocking ???

Najczęstsze problemy, ważne zagadnienia dotyczące budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez portalus » Pon Sty 29, 2007 6:18 pm

Bardzo profesjonalnie to wygląda, tylko zastanawiam się jak to będzie wyglądało w 1/24. Raz widziałem fabryczny flok na modelu Fujimi i nie podobał mi się – gdyby wykonanie było bardzo delikatne/subtelne to można by w ten sposób robić nawet welurową tapicerkę w modelu.
Nie ukrywam, że w ramach testów chętnie bym coś takiego zobaczył jednak przed wysłaniem próbki mam kilka pytań:
- co z kolorystyką, flok, który sam nakładam widzę go i widzę jak ma się do tapicerki, próbki na stronie to się pewnie mają do rzeczywistości jak pięść do nosa
- na jaki klej jest nakładany
- jak są maskowane nieflokowane elementy, czym i kto miał by to robić
- jeśli coś wyjdzie nie tak jak powinno to jak toto usunąć
Z opisu wynika, że flok to nic innego jak trawa elektrostatyczna w modelarstwie kolejowym.

A tak swoją drogą to jak zawędrowałeś na Forum PWM – sklejasz modele czy przeglądarka wyświetliła linka?
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Postprzez rasta_fkp » Wto Cze 30, 2009 8:22 pm

Witam!

Zajmuje się profesjonalnym flokowaniem, jeśli ktoś potrzebuje coś poflokować to chętnie się tego podejmę:)

Moja firma znajduje się w Warszawie.

Więcje na stronie:

WWW: http://www.flokowanie.com.pl
Kontakt: kontakt@flockart.pl
Tel: 501-055-203 lub 508-666-636
FlockArt - [url]www.flokowanie.com.pl[url]
Profesjonalne flokowanie powierzchni.
Awatar użytkownika
rasta_fkp

Miejscowość: Warszawa

Postprzez kalasz » Nie Lut 14, 2010 2:16 pm

Cześć,
czytałem Wasze posty gdy zaczynałem zabawę z flokowaniem. Po dwóch miesiącach wraz z kolegami zbudowaliśmy własną maszynę do flokowania. Suma sumarum bardziej opłaca sie kupić nową i posługiwać z godnie z jej instrukcją niż samemu eksperymentować z setkami tysięcy volt.
Sercem urządzenia jest powielacz napięcia do lampy rentgenowskiej, źródło zasilania to transformator; no i generator sterujący częstotliwością oraz wypełnieniem układ wykonawczy.
Modelarzom proponuje rozebrać kserokopiarkę i wyciągnąć moduł HV do polaryzacji proszku, którym z niewielkiej odległości można flokować.
A oto efekty naszej pracy:

Image

Image
Image
kalasz

Miejscowość: Kraków

Postprzez rasta_fkp » Wto Wrz 07, 2010 7:27 pm

Nowe forum - http://www.flokowanie.com.pl/forum/ Zawierające szczegółowe zdjęcia z naszych prac :D

Mała zajawka:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
rasta_fkp

Miejscowość: Warszawa

Re: Flok, flokowanie, flocking ???

Postprzez HCCR » Śro Cze 22, 2011 11:16 pm

Zapraszam też tu: hccr.pl
Cowards Die In Shame!
Awatar użytkownika
HCCR

Poprzednia

Wróć do Jak to zrobić - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość