Pierwszy model - pytania

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez MiniMan » Śro Lip 19, 2006 12:57 pm

fliper_nx napisał(a):MiniMan hehe również mam taki problem :lol:
ale czy ja wiem czy takie 15ml wystarczy w zupelności ?!

Rozcieńczony, 15ml wystarczy na jeden - może nawet i dwa - modele w skali 1/24 moim zdaniem.
MiniMan

Postprzez Świstak » Śro Lip 19, 2006 12:57 pm

Stanowczo wystarczy, mi na ten model:
http://img283.imageshack.us/img283/8687 ... 55a8rf.jpg
zeszło jakieś pół puszeczki.

wygląda to tak:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=116099489
Image
Awatar użytkownika
Świstak

Miejscowość: Lublin

Postprzez MiniMan » Śro Lip 19, 2006 1:00 pm

Chyba byłem o jakiś 3 nanosekundy szybszy od Świstakowi :lol:
MiniMan

Postprzez fliper_nx » Śro Lip 19, 2006 4:20 pm

powiem tak: wole dać 12 zl za spray który ma ok. 120-150ml niż taki mini pojemniczek za ok. 10 zl ... ;)
Awatar użytkownika
fliper_nx

Miejscowość: Road Warriors wroc.pl

Postprzez Świstak » Śro Lip 19, 2006 4:40 pm

Ale nam nie chodzi o to ile jest farby, w farbie tylko o jakość kładzionego lakieru, oraz to, że opróżnionej do połowy puszki szkoda wyżucić, a nie ma gdzie trzymać....
Image
Awatar użytkownika
Świstak

Postprzez mongoose86 » Śro Lip 19, 2006 5:00 pm

Świstaku, możesz napisać coś wiecej o tyl lakierze co używasz?? ten workshop?? czy coś takiego. Gdzie dostać, jest to modelarski spray??;/ nic mi to nie mówi:(
Awatar użytkownika
mongoose86

Miejscowość: Tarnowskie Góry

Postprzez fliper_nx » Czw Lip 20, 2006 8:16 am

Ąwistak widzisz ja mam troche miejsca jak nie w domu to w piownicy ;) a jakosc kazdy lakier sie nadaje lecz trzeba umiec klasc ;)
Awatar użytkownika
fliper_nx

Postprzez frugoman » Czw Lip 20, 2006 8:19 am

mongoose86 napisał(a):Świstaku, możesz napisać coś wiecej o tyl lakierze co używasz?? ten workshop?? czy coś takiego. Gdzie dostać, jest to modelarski spray??;/ nic mi to nie mówi:(

Games Workshop o ile mi wiadomo to firma produkująca figurki do Warhammera wraz z przyległościami, kiedyś miałem jakieś ich farbki w takich małych plastikowych buteleczkach-szprejów nie widziałem ale to było z 6-7 lat temu :oops:
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Świstak » Czw Lip 20, 2006 10:50 am

GAMES WORKSHOP produkuje figurki i akcesoria, do nich, również właśnie błyszczący lakier w puszce Nazywa się on ARDCOAT' (Glos varnish). Muszę go z całego serca polecić, bo jest naprawdę świetny!!! [ok 35zł za puszskę 400ml]

jakosc kazdy lakier sie nadaje lecz trzeba umiec klasc

Myślę że jednak nie, gdyby lakier z puszki był tak dobry jak z areografu, to ludzie by sobie nie zawracali głowy psikawami... A pozatym, wydaje mi się że położenie lakieru areografem jest trudniejsze od lakierowania puszką.... :roll:
Image
Awatar użytkownika
Świstak

Postprzez fliper_nx » Czw Lip 20, 2006 11:42 am

miedzy aeroa puszką jest moim zdaniem taka różnica iż łatwiej sie nanosi puszką, ale np małe elementy lepij malować cienką, warstwą niż grubą "puszką"
a pozatym w aero możesz regulować różne patamery ... ;)
Awatar użytkownika
fliper_nx

Postprzez Yogi » Czw Lip 27, 2006 10:28 pm

Nie chciałem zakładać nowego tematu tylko po to, aby zadać jedno pytanie, więc zapytam tutaj.

Chodzi o flock, gdzie mogę go dostać. Są jakieś sklepy internetowe, gdzie mogę go kupić. Byłem dzisiaj w sklepie modelarskim u mnie w mieście i facet powiedział mi, że jest to tylko na zamówienie i trzeba by na to trochę poczekać (czyli jakieś 3/4 tygodnie znając ten sklep). Help me. ;o)
Image
Image Warsztat: Subaru Impreza WRX STi '03 GTW-Wing
Awatar użytkownika
Yogi

Miejscowość: Koszalin

Postprzez MiniMan » Czw Lip 27, 2006 11:42 pm

Yogi napisał(a):Nie chciałem zakładać nowego tematu tylko po to, aby zadać jedno pytanie, więc zapytam tutaj.

Chodzi o flock, gdzie mogę go dostać. Są jakieś sklepy internetowe, gdzie mogę go kupić. Byłem dzisiaj w sklepie modelarskim u mnie w mieście i facet powiedział mi, że jest to tylko na zamówienie i trzeba by na to trochę poczekać (czyli jakieś 3/4 tygodnie znając ten sklep). Help me. ;o)

Niestety jedyny mi znany źródło o rozsądną ceną jest ebay w wersji USA.

Szukanie pod hałsłem "flock" na pewnoi wyrzuca kilka (nie więcej) sprzedawców. Niestey ta, która używałem do tej chwili chyba już nie sprzedaje :(
MiniMan

Postprzez frugoman » Pią Lip 28, 2006 7:34 am

Flock bywa na mazboss.pl ale chyba dość rzadko, mnie się udało kupić kiedyś biały
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Postprzez MiniMan » Sob Lip 29, 2006 5:14 am

Yogi napisał(a):Nie chciałem zakładać nowego tematu tylko po to, aby zadać jedno pytanie, więc zapytam tutaj.

Kurcza! teraz piszę drugi raz bo serwer zjadł!! Sorry, ale teraz skrocona wersja :D

Bardzo ciekawa alternatywa do floka znalazłem.

Mokra chusteczka jak np do mycie pupy bobasa itd.

Pozwolić wyschnąć, farbować przez nasączeniu w atramentu lub farby a ponownie wyschnąć. Robić szblon podłogo autko przy pomocy taśma Tamiya i przenieść to na suchą chusteczkę. Wyciąć i przeklejić na miejscu klejem stolarskim.

Fajna, prosta alternatywa.

Wygląda tak:

Image
MiniMan

Postprzez freez3 » Nie Lip 30, 2006 3:32 pm

Mam juz model.. przyszedl czas na farby.

Jakich farb uzywac? Nadwozie bede malowal sprayami tamiya (na ile modeli 1;24 starczy takich jeden spray?). Ale poszczegolne czesci bede malowal pedzelkami z braku aerografu... myslalem nad Pactrami ale przejzalem kolory i zauwazylem, ze koncentruja sie szczegolnie nad pojazdami bojowymi...

Jakich wy uzywacie i jakie proponujecie?
freez3

Miejscowość: Ciechanów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości