Nowy projekt -Niemieckie Nocne Myśliwce !!!

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Postprzez mionch » Sob Lis 22, 2003 7:48 pm

Hmmm.. Brzmi ciekawie :) Me 110 mi się podoba. A wiesz może ile to on może kosztować i jaka to skala?
pozdrawiam
Michał "mionch" Dżaman

Raport z warsztatu:
niewiadomo jak długa przerwa w działalności...

https://ordergroup.pl
Awatar użytkownika
mionch

Miejscowość: Warszawa

Postprzez JMB » Nie Lis 23, 2003 8:52 am

KP napisał(a): jest nas juz na 100% trzech

a ja policzyłem do pięciu :P
JMB

mało casu, kruca bomba:-(
Awatar użytkownika
JMB

Miejscowość: WROCŁAW

Postprzez Artur » Nie Lis 23, 2003 8:55 am

mionch napisał(a):Hmmm.. Brzmi ciekawie :) Me 110 mi się podoba. A wiesz może ile to on może kosztować i jaka to skala?
pozdrawiam

Co do ceny to nie znam odpowiedzi natomiast skala 1:48 :lol:
Artur Domański
Awatar użytkownika
Artur

Miejscowość: Kielce

nocny 410

Postprzez JMB » Nie Lis 23, 2003 8:59 am

Powracam zatem do "starego" tematu z precla - stosowanie Me410 jako nocnego mysliwca (jaki radar, malowanie etc) - na fali modelu Eduarda i publikacji w revi o wersji jednomiejscowej może pojawiły sie jakieś nowe informacje o 410 jako nocniku?
JMB

mało casu, kruca bomba:-(
Awatar użytkownika
JMB

Miejscowość: WROCŁAW

Re: nocny 410

Postprzez Artur » Nie Lis 23, 2003 9:22 am

JMB napisał(a):Powracam zatem do "starego" tematu z precla - stosowanie Me410 jako nocnego mysliwca (jaki radar, malowanie etc) - na fali modelu Eduarda i publikacji w revi o wersji jednomiejscowej może pojawiły sie jakieś nowe informacje o 410 jako nocniku?

Malowanie (C9+EK) zamieszczone w wydawnictwie AJ PRESS - Obrona Powietrzna III Rzeszy cz4 wydaje się być prawidłowe, chociaż przeglądając In Action nie znalazłem potwierdzenia że malowanie to jest zgodne z prawdą, ale należy przyjąc ze jest zgodne bo prawdopodobnie zachowało się bardzo mało zdjęć 410-ek w roli Nachtjagerów a pare było testowanych ale chyba nie wzięły udziału w walce
Artur Domański
Awatar użytkownika
Artur

Re: nocny 410

Postprzez Piotr Mikołajski » Nie Lis 23, 2003 1:24 pm

JMB napisał(a):może pojawiły sie jakieś nowe informacje o 410 jako nocniku?

Obawiam się, że jednak nie ;)

Jako nocne myśliwce działały (jako jedne z nielicznych) Me-410A-2/U2 z II./KG 51 startując z Holandii. Były to nocne myśliwce dalekiego zasięgu (Fernnachtjäger), które polowały na alianckie bombowce powracające z nalotów, ale nie były wyposażone w radar.

I./NJG 5 przeprowadzała testy, ale miała tylko jeden samolot jako porównanie do Bf 110. Ponieważ 410 miała bardzo mało miejsca w nosie, jest wielce prawdopodobne, że maszyny w NJG nie miały nawet instalacji radarowych.
Również jeden samolot miała na stanie w lutym 1944 roku III./NJG 1 i tak naprawdę to wszystko, co mam o tych zabawkach...
"O drżąco kpiący wyobraźni horyzoncie,
Wieczny zamęcie i fermencie, i płomieniu
Nie pozwól abym kiedyś cię zamienił
Na z gruntu słuszny, z gruntu mocny punkt widzenia" - Zespół Adwokacki "Dyskrecja"

Piotr "Mikołaj" Mikołajski
Awatar użytkownika
Piotr Mikołajski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Olsztyn

Me-410

Postprzez Artur » Nie Lis 23, 2003 1:39 pm

Mikołaju dzięki za nowe kamyczki do mojego ogródka wiedzy o nocnych mysliwcach :lol:
Artur Domański
Awatar użytkownika
Artur

Re: Me-410

Postprzez Piotr Mikołajski » Nie Lis 23, 2003 3:42 pm

Artur napisał(a):Mikołaju dzięki za nowe kamyczki do mojego ogródka wiedzy o nocnych mysliwcach :lol:

Żaden problem :D
To taki wyciąg z różnych grup czy forów dyskusyjnych, gdzie wypowiadają się m.in. autorzy książek. Trochę szkoda, że do tej pory nie ma takich fotek, bo 410 jako nocnik wyglądałby całkiem nieźle :)

Tak przy okazji - widzę, że tutaj wszyscy chcą sie skupić na najbardziej popularnych typach, a przecież do takiego projektu zaliczyć można też mało znane nocne myśliwce:

rodzina Do 17
Do 17Z-7 "Kauz I"
Do 17Z-10 "Kauz II"
Do 215B-5 "Kauz III"

Fw 58G-1
Wyposażony w radar FuG 212C-1 z pojedynczą anteną (jak w Fw 189) oraz Schräge Musik MG 151/20. Latały w NJG 100 (prawdopodobnie w Stab. I/NJG 100) i służyły głównie do polowań na Po-2 oraz do szkolenia załóg.

Ar 68E-1
Dwie eskadry używały ich do patrolowania granicy francusko-niemieckiej we wrześniu 1939 roku, a wycofane zostały z pierwszej linii zimą 1939/40.

Ju 87D-5
Wedle książki "Geschichte der Deutsche Nachtjagd" Gebharda Adersa jeden Ju 87D-5 był testowany przez 1./NJG100 w sierpniu 1943 roku. Miał być wyposażony w Schräge Musik MG 151 zamontowany w kabinie lub kabinie i służyć do zwalczania Po-2.

He 111H-18
Do tej wersji przerobiono prawdopodobnie tylko sześć maszyn, które były testowane w II./NJG 200 na froncie wschodnim. Pozostałe były prawdopodobnie maszynami szkolnymi nocnych jednostek myśliwskich na Zachodzie, albowiem znane jest zdjęcie takiego samolotu zdobytego przez Amerykanów.

Fw 187A-0
Zimą 1940 przekazano stacjonującej w Aalborg w Danii 10.(Nacht)/JG 77 kilka maszyn do przetestowania.

Fw 189A
Przynajmniej 30 maszyn wersji A-1, A-2 i A-4 zostało przerobionych na nocne myśliwce i wyposażonych w FuG 212 Lichtenstein C-1 (pojedynczy maszt) oraz MG 151/15 lub MG 151/20 jako Schräge Musik.

Si 204D
Wyposażony w radary FuG 217R oraz FuG 218V2R służył do szkolenia załóg Ju 88 oraz He 219.

Gdyby projekt miał sięgnąć poza Luftwaffe, to dochodzą jeszcze na przykład:

Węgry
- 15 Bf 110G-4b;
- 12 Me 210Ca-1;

Rumunia
- kilka Bf 110G-4;

Może ta kompilacja kogoś natchni na przykład do zrobienia węgierskiego Bf 110? Roboty tyle samo, a przynajmniej coś ciekawszego w kolekcji ;)
Na z gruntu słuszny, z gruntu mocny punkt widzenia" - Zespół Adwokacki "Dyskrecja"

Awatar użytkownika
Piotr Mikołajski
Uzytkownik usunięty

Postprzez oskarm » Nie Lis 23, 2003 3:59 pm

Ja mam rozgrzebanego od roku Focke Wulfa Ta-154 A2/U4 Revella 1/48, ale z braku czasu i areografu pewnie nie skończę go jeszcze przez następne 10 miesięcy. :cry:
Awatar użytkownika
oskarm

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Artur » Nie Lis 23, 2003 4:08 pm

W zasadzie do projektu nadaje się każdy niemiecki samolot, przecież oni testowali wszystke samoloty od Hs-123 do Me-262 i innych jetów
Artur Domański
Awatar użytkownika
Artur

Postprzez Piotr Mikołajski » Nie Lis 23, 2003 4:17 pm

Artur napisał(a):W zasadzie do projektu nadaje się każdy niemiecki samolot

Gdyby to miał być projekt o niemieckich samolotach nocnych, to miałbyś sporo racji, ale jeżeli chodzi o nocne myśliwce, to do powyższej wypiski można dodać jeszcze tylko kilka projektów, np. Ju 188R-0, Ar 240C-0, Do 335A-6 etc. :D
Operacyjnie używanych (choćby i testowanych bojowo) maszyn już więcej IMO nie znajdziesz - oczywiście nie liczę popularnych i powszechnie znanych typów.

Poza tym tak się zastanawiam, czy do projektu pasowałby np. Bf 108 Taifun w barwach którejś z NJG? ;)

Awatar użytkownika
Piotr Mikołajski
Uzytkownik usunięty

Postprzez Artur » Nie Lis 23, 2003 4:25 pm

Mikołaj napisał(a):
Artur napisał(a):W zasadzie do projektu nadaje się każdy niemiecki samolot

Gdyby to miał być projekt o niemieckich samolotach nocnych, to miałbyś sporo racji, ale jeżeli chodzi o nocne myśliwce, to do powyższej wypiski można dodać jeszcze tylko kilka projektów, np. Ju 188R-0, Ar 240C-0, Do 335A-6 etc. :D
Operacyjnie używanych (choćby i testowanych bojowo) maszyn już więcej IMO nie znajdziesz - oczywiście nie liczę popularnych i powszechnie znanych typów.

Poza tym tak się zastanawiam, czy do projektu pasowałby np. Bf 108 Taifun w barwach którejś z NJG? ;)

No fakt 108-ka jak nocny.... :oops:
Więc zgodnie z Twoją sugestją Mikołaju zawęźmy krąg tylko do operacyjnie używanych maszyn. 8)
Artur Domański
Awatar użytkownika
Artur

Postprzez Artur Golebiewski » Nie Lis 23, 2003 7:39 pm

Jakby temat nie koniecznie musiał być "Niemieckie" to właśnie kończę Mosquito z dywizjonu Lwowskiego.
Jeśli już koniecznie musi być "Niemieckie" to jedynie na myśl przychodzi Me 110 G4 Shnauffera ( lubie ten totalnie zalepiony statecznik symbolami zwyciestw ) no i Ju 88C Sayn Wittengsteina.
Awatar użytkownika
Artur Golebiewski

Miejscowość: Spearfish, South Dakota

projekt me 110

Postprzez Leszek Bartoszewicz » Nie Lis 23, 2003 8:23 pm

Cześć wszystkim. No to ja sie przyłączam. Co mam skeić Ju88 c lub G,
Me 262 B, Arado 68 lub 264 , Me 110 D. Pozdrawiam Leszek B. PS. Co do Me 109 G2 to były dwumiejscowe , a G4 trzy .Jeśli ktoś ma zdjecia pokazujące różnice no to super.
Leszek.Bartoszewicz
Awatar użytkownika
Leszek Bartoszewicz

Miejscowość: Białystok

Postprzez KP » Nie Lis 23, 2003 8:24 pm

Hell-o Artur! :-)
Fajnie ze sie tu pojawiles :-)
Co do tego C6 Wittgensteina, ja tez chcialem robic maszyne w tym malowaniu. Na szczescie sa dwa malowania Junkersow tego pilota, podzielimy sie? :D

pozdrawiam!
Kuba
Verkaafts mei Gwand 'I foahr in Himmel!
KP

Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości