T-72 Zvezda 1:35

Galerie gotowych modeli pojazdów wojskowych.

T-72 Zvezda 1:35

Postprzez Tomek Mroczkowski » Pon Kwi 19, 2010 8:23 pm

Witam,

Mój komunistyczny złomek na konkurs Modelwork, no cóż, furory nie zrobił ale nie ma się czemu dziwić :D
Fatalnie wygląda brud na kołach i fartuchach, mi się to nie podoba cel był inny ale wyszło jak wyszło. Można sobie wmawiać "następnym razem będzie lepiej..." A no może będzie, póki co mam zamiar uzbierać porządny warsztat (czyt. na razie bez aero :P ). Jeszcze wracając do modelu samego w sobie, składał się fajnie, gąski przeze mnie nie lubiane, i tak dalej ich nie lubię co zapewne da się zauważyć. Dodałem świetne linki Eureki i mniej świetną lufę RB-Model, bez lutownicy nie polecam jej nabywać.
troszkę może jeszcze razić rdzawe "coś" ale w realu to lepiej wygląda, lepiej jak i zapewne cały model, gdybać można ale nic to nie zmieni. (ewentualnie można wpaść do mnie do domu i oglądnąć, acz tej opcji nie polecam :D )
;o)
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Tomek Mroczkowski

Miejscowość: Frombork

Re: T-72 Zvezda 1:35

Postprzez Jacek Jakubowski » Pon Kwi 19, 2010 8:58 pm

Tomek Mroczkowski napisał(a):Fatalnie wygląda brud na kołach

Chyba raczysz żartować sobie, brud na kołach to chyba jeden z najlepszych brudów jakie widziałem.
Bardzo fajnie wygląda ten model, nawet na nielubianym przeze mnie niebieskim tle ;o)
Powodzenia w nastepnych modelach, trzymam kciuki. Oby tak dalej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek Jakubowski

Miejscowość: Cały świat

Postprzez tomaszekpoz » Pon Kwi 19, 2010 9:20 pm

Super czołg :!: :lol: Tylko szkoda że nie w skali 1:1, bo mam ochotę się przejechać po pasie taktycznym w Wędrzynie :P
Awatar użytkownika
tomaszekpoz

Miejscowość: Poznań

Postprzez Zderzak » Pon Kwi 19, 2010 9:39 pm

tomaszekpoz napisał(a):Super czołg :!: :lol: Tylko szkoda że nie w skali 1:1, bo mam ochotę się przejechać po pasie taktycznym w Wędrzynie :P

Do Wędrzyna mam 5km, więc jedynie mogę sobie pośmigać tam rowerem 8-)

Co do modelu, to fajnie wygląda. Widać postępy drogi rywalu z konkursu :twisted:
Pozdrawiam Konrad :)
Awatar użytkownika
Zderzak

Postprzez PiotrEl » Pon Kwi 19, 2010 11:31 pm

Fajnie fajnie, bardzo przyjemnie wygląda. Tyle że nie specjalnie lubię takiego intensywnego kurzenia na modelach, ale to kwestia gustu.
Możesz mi kolego powiedzieć jak sklejalność tego zestawu? Dużo szpachli idzie? Mówiąc "gąski nie lubiane" masz na myśli gumisie czy ogniwka?
Image
Awatar użytkownika
PiotrEl

Postprzez Michal » Wto Kwi 20, 2010 12:49 pm

Kawał dobrej roboty. Zwraca uwagę bardzo udana belka do wyciągania z błota. Jedyne drobiazgi które bym ciut inaczej zrobił to lina holownicza (mniej srebrna) i troszkę wytarć na krawędziach skrzynek i przetłoczeniach błotników.
Michał
Awatar użytkownika
Michal

Miejscowość: Kraków

Postprzez Badger » Wto Kwi 20, 2010 9:20 pm

Jak dla mnie za bardzo go zakurzyłeś na górnych powierzchniach. Tak mu się przyglądam i stwierdzam, że to trudny malarsko model jest. Tak sobie myslę że szału nie ma, ale całkiem porządny model jest. ;o)
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez Tomek Mroczkowski » Śro Kwi 21, 2010 4:13 pm

Dziękuje :D
PiotrEl a "powiem" że nawet fajnie, dużo szpachli nie szło tylko te detale, sporo roboty z nimi. Co do gąsek to chodziło mi o ogniwka, dla mnie to zło :lol:
Michal lina faktycznie z przodu mogłaby być bez tego srebrnego koloru, ale coś mnie podkusiło, natomiast wytarcia na beczkach wypominali w relacji więc z nich zrezygnowałem. Co do belki to była 100% improwizacja, kawałek starego pędzla obłupany po bokach, pomalowany najpierw farbą Pactra A108 a później bazową i pościerałem to skalpelem gdzieniegdzie, następnie papierem ściernym i wyszło jak widać :D
Badger Teciaczki lubią się taplać po błocie :lol:
http://www.pojazdy.wojsko.com.pl/images/pancerne/czolg-t-72.jpg
Co do szału to będzie jak ktoś mnie poduczy tego i owego :oops:
Image
Awatar użytkownika
Tomek Mroczkowski

Miejscowość: Frombork

Postprzez Sebastian Janiszewski » Pią Kwi 23, 2010 10:45 pm

Ładnie zrobiony model. Dosyć mocno przybrudzony, ale nieźle wygląda.
Koniecznie przemaluj przednią linę holowniczą na taki kolor jak ta z tyłu.
Pozdrawiam Sebastian
Awatar użytkownika
Sebastian Janiszewski

Miejscowość: okolice Warszawy

Wróć do Galeria - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości