Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G - Italeri - 1:35

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G - Italeri - 1:35

Postprzez Towarzysz » Czw Lis 26, 2015 1:27 pm

Image
Image
Image
Image
Image

Zaczynam od razu nowy wątek, który nie wiem kiedy ukończę z uwagi na inne sprawy.
Model prezentuje się ładnie. Jest dużo części, a na pierwszy rzut oka są ładnie wykonane. Instrukcja zawarta jest w 18 sugerowanych krokach. Do modelu zabieram się dzisiaj po południu i zobaczymy jak to będzie szło.
Pozdrawiam.
Tow. Adam
Awatar użytkownika
Towarzysz

Miejscowość: Kielce

Re: Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G - Italeri - 1:35

Postprzez hovek88 » Czw Lis 26, 2015 3:12 pm

No to jedziesz pan z warsztatem. Tylko o zdjęcia lepszej jakości bym prosił, bo szkoda gadać obecnie.
Awatar użytkownika
hovek88

Postprzez Towarzysz » Czw Lis 26, 2015 10:25 pm

Image
Image
Image

Troszkę podłubałem i mam pytanko odnoście dwóch rzeczy:

Image
Image

W tych miejscach jest szczelina. Czy ona ma być, czy też powinna zostać zaszpachlowana :?: :?: :?:

Jak na razie model ładnie się skleja choć wymaga uwagi. Następnym elementem są koła i gąsienice, a potem to już z górki.
Pozdrawiam
Tow. Adam
Awatar użytkownika
Towarzysz

Postprzez Jakub Chowaniec » Sob Lis 28, 2015 10:00 pm

Szpachlować.
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez Towarzysz » Pon Sty 25, 2016 3:20 pm

Image
Image

Zrobiłem gąsienice (174 ogniwa do wycięcia i oszlifowania). Dokleiłem górę nadwozia, ale nie wiem kiedy uda mi się dokleić go do końca (obrona pracy na uczelni). Co do góry to już troszkę szpachli poszło, niestety tak to się kończy gdy producent rozwala jedną część główną na wiele mniejszych. Następne relacje mam nadzieję w niedalekiej przyszłości.
Pozdrawiam.
Tow. Adam
Awatar użytkownika
Towarzysz

Postprzez Jakub Chowaniec » Śro Sty 27, 2016 9:45 pm

No to czekamy na postępy. Tylko zainwestuj w dobre tło ( 2 złocisze arkusz brystolu, a jakość odbioru o niebo lepsza )
Ps. Powodzenia w obronie
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez Towarzysz » Śro Lut 24, 2016 1:55 pm

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Tak to na razie wygląda. Na górę wieży dojdą jeszcze dwa ekrany, ale muszą być pomalowane przed przyklejeniem. Podobnie w przypadku trzech osłon wylotów chłodzenia silnika.
Model oceniam tak sobie. Wiele części było słabo spasowanych, wszędobylskie ślady po wypychaczach, gąsienice tak odlane w ramce, że gdyby nie dremelek, to nie wiem kiedy bym je obrobił. O ile w przypadku np. IS-2 Zvezdy, wiedziałem, że będzie on wymagał sporo pracy, tak w tym przypadku oczekiwałem czegoś lepszego.
Pozostało wyciąć i wykonać osłony wlotów, wydechów i pomalować je wraz z ekranami. Potem grunt i baza.

I tutaj mam kilka pytań:
1. Czy wyposażenie (łopaty itp.) ma mieć style jak kamuflaż, czy raczej "drewniane"?
2. Gąsienice mocowane na kadłubie i wieży Niemcy malowali jak kamuflaż, czy wieszali takie "surowe"?
3. Szukałem trochę po forum, ale nic konkretnego nie znalazłem, jak nazywa się i gdzie dostać tą masę plastyczną do robienia wałeczków przy maskowaniu podczas malowania kamuflażu?

Gdy uporam się z ostatnimi szczegółami zamieszczę próbki kolorów kamuflażu, gdyż z niemiecką pancerką mam lekkie tyły. :D
Pozdrawiam.
Tow. Adam
Awatar użytkownika
Towarzysz

Postprzez jarrov » Śro Lut 24, 2016 11:33 pm

Mnie się podoba. Co do pytań to na dwa pierwsze Ci nie odpowiem bo nie znam się na pancerce, a jeśli chodzi o trzecie pytanie to klej Uhu Parafix dostępny w sklepach papierniczych.
Awatar użytkownika
jarrov

Miejscowość: Hohenzaltza

Postprzez author21 » Czw Lut 25, 2016 1:54 pm

Co do malowania narzędzi. To trzonki były drewniane lub z utwardzonej tektury (ciemny brąz - nożyce). W toku działań wojennych nakładano kamuflaż i tu często na zdjęciach archiwalnych widać że malowano razem z osprzętem. To samo tyczy się też dodatkowego opancerzenia z gąsienic. Czasem były surowe, czasem w kamo. Może być i tak i tak. Raczej bez koloru bazowego, który był nakładany przed umieszczeniem narzędzi. To samo się tyczy bandaży kół , których nikt przed malowaniem nie maskował. Oczywiście ta farba z czasem się ścierała. Widziałem nawet tygrysa afrykańskiego, gdzie na archiwalnych zdjęciach przednie zapasowe ogniwa gąsienicy są pomalowane fabrycznie bazowym kolorem.
Kobieta jest uczuciowa i romantyczna, facet mysli o budowie czołgu :)
author21

Miejscowość: Kraków

Postprzez Towarzysz » Czw Lut 25, 2016 11:13 pm

Nie wiedziałem, że ta "masa do wałeczkowania" to klej. :mrgreen: Co do rady kolegi author21, to się muszę poważnie zastanowić czy chcę całość kamo, czy nie. Dzięki za cenne rady.
Pozdrawiam.
Tow. Adam
Awatar użytkownika
Towarzysz

Postprzez Towarzysz » Czw Mar 03, 2016 12:25 pm

Image
Image
Image

Całość zagruntowana (koła, gąski i bibeloty też), na zdjęciach na sucho z osłonami i ekranami. Rezygnuję z preshadingu, bo kamuflaż i tak pokryje cały efekt. Co do kamuflażu to jeszcze się zastanawiam jaki zrobić.
Pozdrawiam.

PS
Pomalowałem rzeczy, które ulegają zakryciu (uniemożliwiającym ładne pomalowanie) bazą tj. A104 Panzer Dunkelgelb 1943. Nie za ciemny jest ten kolor? Zarówno Italeri jak i inne rzeczy wskazują właśnie na ten kolor plus A105 Pz. Schokobraun 1943 oraz A106 Pz. Olivegrun 1943. Malowanie 22. Pz. Division Wlochy kwiecień 1945.
Tow. Adam
Awatar użytkownika
Towarzysz

Postprzez Towarzysz » Sob Kwi 02, 2016 1:20 pm

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Kamuflaż Dunkelgelb, Olivegrun i Schokoladenbraun z Pactry. Dojdzie jeszcze widoczna na wcześniejszych zdjęciach osłona prawego wlotu powietrza.
Tow. Adam
Awatar użytkownika
Towarzysz

Postprzez author21 » Wto Kwi 05, 2016 10:05 am

Wydaje mi się za ciemny kamuflaż, zważywszy na ewentualne washe , brudzenie . Model będzie jeszcze ciemniejszy. Dziwny układ plam, plama w plamie . Nie widziałem takiego.
author21

Postprzez Towarzysz » Nie Maj 08, 2016 12:40 pm

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Dodałem lakier i wash. Po wyschnięciu nakładam lakier matowy i biedronkę, przybrudzę wannę (buff + dod. wash + pigmenty), gąsienice i koła, a następnie montuję podwozie.
Tow. Adam
Awatar użytkownika
Towarzysz

Postprzez author21 » Pon Maj 09, 2016 11:28 am

Jeszcze rolki podtrzymujące gąsienice (za kołem napędowym) miały gumowy bandaż . Masz pomalowany w kolor pancerza.
author21

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości