BM-21 Alanger 1:35

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

BM-21 Alanger 1:35

Postprzez Tomek Mroczkowski » Pon Paź 31, 2011 11:25 pm

Cześć!

Po dłuuuugiej przerwie powracam! Co było przyczyną? Napięty terminarz życiowy :D

Nie mniej nie o tym ten wątek, a o moim planie do realizacji jakim jest BM-21 z jednostki bliżej nieokreślonej.
A więc: mam model Alangera, jakość modelu jest słaba, ale będę walczył! :mrgreen:
Zanim postanowiłem sklejać musiałem przygotować się tak aby dużych baboli nie strzelić :)
Oczywiście, to co prawie zawsze powtarzam. WP umila modelarzom życie i ingeruje w każdy sprzęt który jest na ich wyposażeniu. Więc czy inaczej miałby być przy tym pojeździe? Ależ skąd. Kilka modyfikacji będzie potrzebnych (te wyjdą w trakcie), ale podstawową jest zamiana ciężarówki z URAL-a 4320 na 375D. ponieważ nie jestem fanek przeróbek to moją uwagę zwrócę głównie na przód pojazdu i przeróbkę grilla. Oprócz tego żadnych Eduardów itp. czysty model, może nie będzie to piękne, ale...

Teraz trochę koloru:
Prawdopodobnie będzie to te malowanie:
Image

Aczkolwiek myślałem też nad całym w oliwce:
Image

Nad tym pomyślimy :D
Póki co przygotować się muszę do walki z tym:
Image

Taki bonus jeszcze:
Czekający na stelaż na koło, światła, koła i malowanie BRDM :D
Image
Się właz urwał :mrgreen:

Pozdrawiam, następna aktualizacja jak coś ruszy oraz jak zwykle prośba o zdjęcia naszych BeMek.
Image
Awatar użytkownika
Tomek Mroczkowski

Miejscowość: Frombork

Re: BM-21 Alanger 1:35

Postprzez Michal » Wto Lis 01, 2011 1:21 pm

Rozsiadam się i kibicuję. 2 fotki BM-21 wrzuciem swego czasu do wątku warsztatowego z moim modelem w 1:72, może się przydadzą viewtopic.php?f=83&t=38507&p=301353&
Michał
Awatar użytkownika
Michal

Miejscowość: Kraków

Postprzez Tomek Mroczkowski » Nie Lis 06, 2011 8:11 pm

A więc :D
Na początek minikatastrofa - skleiłem prowadnice pocisków i cóż... bolce ustalające były krzywo i całe otwory są krzywe. No ale, jak coś to brezent w pogotowiu :D

Koła, gotowe do malowania, jeszcze na sucho.
Image

I kabina w obróbce.
Image
Teraz czas na kręgosłup pojazdu.
Image
Awatar użytkownika
Tomek Mroczkowski

Postprzez piekielny84 » Nie Lis 06, 2011 8:50 pm

Oj jest roboty przy tym modelu ja popełniłem kiedyś Urala-4320 Alengera zwróć uwagę na koła co by guma nie weszła w reakcję z plastikiem :D
Awatar użytkownika
piekielny84

Miejscowość: Łódź

Postprzez Tomek Mroczkowski » Pon Lis 14, 2011 5:15 pm

Guma w Zvezdzie nic nie zrobiła to i tu nic się nie stanie :D
2 Tydzień robót za mną...
Mniej więcej widać, bak na paliwo, zapylona od szlifowania rama (sukces, tylko 2 razy musiałem odrywać 2 elementy :mrgreen: ) i silnik. Zahaczając o silnik jeszcze, to jest silnik stworzony do 4320, czyli V8 od Kamaza, ale domyślnie (nie będę przerabiał bo i tak go nie widać) to jest V8 od ZiŁ-a. :P

Image
Image
Image

Powoli zaczynam myśleć o wydechu, plany 1:35 z internetu mam, ale przydały by się też jakieś zdjęcia, bo to co mam nie pokazuje instalacji do końca.
Pozdrawiam!
Image
Awatar użytkownika
Tomek Mroczkowski

Postprzez Michal » Pon Lis 14, 2011 8:11 pm

2 fotki wydechu - jak się przydadzą to fajnie.
Image
Image
Michał
Awatar użytkownika
Michal

Miejscowość: Kraków

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości