PAK 40 Dragon 1/35

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

PAK 40 Dragon 1/35

Postprzez Jakub Chowaniec » Nie Gru 20, 2020 1:31 pm

"Ostatnimi czasy" pochłonęła mnie praca nad projektem (monografia i słownik biograficzny) o 3 Pułku Strzelców Podhalańskich i kopanie w Rocznikach oficerskich.... W wolnych chwilach troszkę bawiłem się przy PAKu-40 od Dragona.
  Podczas budowy wspieram się książką-albumem p. Jan Coen Wijnstok o PAKu 40. Wnioski są następujące: Dragon pomieszał wszystko co się dało i kilka rzeczy uprościł/skopał. Zestawowe działo teoretycznie jest modelem późnym, tyle tylko, że na podstawie tej publikacji można wywnioskować, że jest to PAK 40 ale wersja wczesna bądź środkowej produkcji - jeszcze z bogatym wyposażeniem. 
Wydrążone dziury w uchwytach od hamulca hydraulicznego kół:
Image
 Analizując zdjęcia nadrabiam i poprawiam błędy w modelu. Spawanie, o którym Dragon całkowicie zapomniał.
Image
Image
Image
Image
Image
Uzupełnianie dziur po wypychaczach, których troszkę w tym modelu jest:
Image
Image
Wszelkie porady, słowa krytyki i komentarze mile widziane ;)
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Re: PAK 40 Dragon 1/35

Postprzez Grzegorz H. » Sob Gru 26, 2020 1:46 pm

Porad nie będzie, ale obserwuję ;o)
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Miejscowość: Bydgoszcz

Re: PAK 40 Dragon 1/35

Postprzez Jakub Chowaniec » Sob Sty 02, 2021 7:56 pm

O dzięki ;) Zawsze jakaś publika. W ostatnim czasie zaniedbałem modelarstwo na rzecz grzebania w Rocznikach Oficerskich i zbieraniu materiałów o 3 PSP i przedwojennym garnizonem Bielsko, nad którego monografią pracuję. Mam nadzieję, że w przyszły weekend zrobię jakąś aktualizację do PAKa - obecnie pochłania mnie praca nad modelem Miga-19 w 1/72 - galeria niedługo ;)
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości